Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

11.04.2014

Akyurt Market Çalışma Şartları


Ankara merkezli bir firma olan ve daha çok keçiören ilçesin de hizmet veren zincir marketin,çalışma saati olarak belirlediği süre 9 saattir.Hafta da bir gün tam gün çalışmak zorun da kaldığınız işletme de,bu çalışma için herhangi bir ek ücret almanız söz konusu değildir.Firma da mesai vb. bir ek gelir elde etmeniz mümkün değildir.

Firma da aynı zaman da her üç ay da bir cüzzi miktar da,personellere alışveriş çeki verilmektedir.kasiyer ve orta reyon olarak istihdam edilen bireylerin asgari ücrete tabi olduğu firma da,tezgahtar sıfatı ile görev alan işçilerin maaşları değişkenli gösterebiliyor.

2 yorum :

  1. 3 ayda bir verilen çekler kaldırıldı. Kasiyer veya orta reyon olarak başlarsanız iki işide yapmanız gerekiyor.

    YanıtlaSil
  2. Diğer firmalara bakarak çalışma saatleri belirgindir. Günlük 9 saat çalışırsın. Sadece çok olağan dışı durumlarda full çalışırsın ( genellikle arabayla gidip gelen personelseniz veya kasiyerseniz). Servisi olduğu için mesain bittiği zaman evine gönderirler. 2014 yılında orta reyonların asgari ücretten 50-60 lira fazla kasiyerlerin asgari ücret maaşı vardı. Yükselme imkanınız var ama yönetici adayı olduğunuzda aldığınız maaş çok az artar evrak işleriniz ağırlaşır. Müdürünüzde sorumsuz biriyse tüm işleri size yıkılır. Eğer işsizseniz orta reyon olarak başlayım 6 ay 1 sene idare ederim diyorsanız temiz iştir. İşinizi yaptığınız sürece karışan olmaz ( bir kaç mağazadaki cins müdürler hariç ).

    YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis