Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

1.04.2014

Meşhur Peynirci Çalışma Şartları


Meşhur Peynirci,Ankara da 80'e yakın şubesi ile hizmet veren bir marketler zinciridir.İlk yılların da "Meşhur Pastırmacı" sloganı ile yola çıkmasına karşın,daha sonraları nedeni bilinmez bir şekil de ismini "Meşhur Peynirci" olarak değiştirmiş,ve hala ankaralılara bu isim ile hizmet vermektedir.

Bu firmanın çalışma saatleri 10 ile zaman zaman 11 saat arasın da değişmektedir.Her çalışan koşulsuz cumartesi günleri,tam gün çalışmak zorundadır.Bu tam gün çalışma hafta da bir kez paslaşarak çalıştığınız iş arkadaşınızın izin olduğu gün,tam çalışmanız ile alakasız bir çalışma olup,firmadan herhangi bir şekil de bir ücret talep etmeniz söz konusu değildir.

Buna karşın kasiyer ve orta reyon sıfatı ile istihdam edilen kişiler diğer firmalara nazaran,asgari ücretin hatrı sayılır miktar da üstün de bir maaş alıyor diyebiliriz.Bunun nedeni çalışma saatlerinin uzun olması ve firmanın per-der üyesi olmaması olabilir.Keza tezgahtar olarak çalışan kişilerin maaşları da diğer,rakip firmalara nazaran yüksektir.

6 yorum :

 1. meşhur peynircide maaşlar yüksek lafıyla işci alınırken verilen fazlalık ali cengiz oyunlarıyla fazlasıyla geri alınıyor bünyelerinde çalışanların durumu sözleri ve tepkileri sesleri bu yönde..

  YanıtlaSil
 2. meşhur peynircide maaşlar yüksek lafıyla işci alınırken verilen fazlalık ali cengiz oyunlarıyla fazlasıyla geri alınıyor bünyelerinde çalışanların durumu sözleri ve tepkileri sesleri bu yönde..

  YanıtlaSil
 3. bir firma neden sürekli işçi arar? neden çalışanları bırakır? çalışanlarının sesleri tepkileri neler ? hangi alanda meşhur acaba ?

  YanıtlaSil
 4. Meshur serefsizlik..maas yok mesai yok dogru duzgun sigorta yok.aylarca kandirdilar.kasap ustasiyim.1300 tl olan asgari maasimi bile alamiyorum.tam bir serefsizlik.boyle rezil igrenc serefsiz imansiz bir sirket olamaz.hakkim zehir zikkim olsun

  YanıtlaSil
 5. peynırcı market elemanlarının maaslarını neden veremıyor

  YanıtlaSil
 6. herkes aynı seyı soyluyor peynırcıye sakın gırme yaa bı fırma neden bukadar kotu olabılır calısanlarının haklarını neden yıyorlar..

  YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis