Güncel

14.11.2014

Hakmar Çalışma Şartları
İşleyiş ve tasarım olarak her ne kadar rakipleri Bim ve A 101'e benzese de,mağaza sayı bazın da bu iki ezeli rakibinin hayli gerisin de bir işletme olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz Hakmar'ın.Firma şu an için İstanbul,Kocaeli ve İzmit de faaliyet göstermektedir.Bu 3 il de hizmet vermesine karşın mağaza sayısı 100'ün üzerindedir,lakin firma şu an itibari hala yerel zincirler arasın da bulunmaktadır.Çalışma şartları konusunda da firma ismini zikrettiğimiz firmalardan pek farklı değildir.Firmanın günlük çalışma süresi 9 saat olarak belirtilmiştir.Bu saatlere çay ve yemek molalarınız dahildir.Haftada bir gün izin hakkınızın doğal olarak bu firmada da olduğunu belirtmekte fayda var.Aynı zaman da yıllık izin hakkınızı da,bir yıl çalışma sonucun da kullanmaya hak kazanırsınız.

Firma da mesai ödemesi adı altın da herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Zira her çalışan hafta da bir veya birkaç gün,fazla çalışmak zorun da kalabilir.Lakin bu fazla çalışma için işçiye fazla mesai ücreti ödenmesi söz konusu değildir.Ayrıca firma da satış ve ciro bazın da prim sistemi uygulanmaktadır.

Ücret konusuna gelirsek,firma da ücretler asgari ücretin üzerindedir.Kasap,manav ve benzeri pozisyonlar da çalışan tezgahtarların maaşı,diğer personel maaşlarından hayli farklıdır.

13 yorum :

 1. http://kayda-deger.blogspot.com.tr/2015/08/hakmar-gda-calsma-sartlar.html?m=1

  YanıtlaSil
 2. Hakmar 16 yaşını doldurmuş personel aliyomu?

  YanıtlaSil
 3. Hakmarin personel maaslari nedir acaba ogrenebilirmiyim

  YanıtlaSil
 4. Tezgahtar ve yönetici değilseniz,asgari ücret.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 18 yaş altı alıyorlarmı

   Sil
  2. Calismaa saatleri vardiye saatlerinizi rica etsem giriz cikis yani 2 li sistemde kac saat ..merak ettim

   Sil
 5. bende hakmarda çalışıyorum maaş ücreti personelinki 1600 ve üzeri oluyo genelde çalışma saatleri 8 saattir haftada 1 gün izin ve haftada 1 gün tam gün çalışılmaktadır.

  YanıtlaSil
 6. Kasiyerler ne kadar maaş alıyo acaba

  YanıtlaSil
 7. Bu marketler 12 saat açık değil mi nasıl oluyor 9 saat çalışma? Cevaplarsanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ihtimal iki vardiya çalışıyorlar. Sabah ve akşam olmak üzere.

   Sil
 8. Aynen öyle marketler vardiyalı oluyor...

  YanıtlaSil
 9. Vardiyalar sabah ve akşam şeklinde devam ediyor.Sabahçı 08:30-16:30 şeklinde akşamcı ise öğlen 13:00-21:30 şeklinde olabiliyor.

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014 - 2017 - Şartlar - Reklam - İletişim - Hakkımızda