Güncel

Avm - Etkİnlİk

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

13.11.2014

Onur Market Çalışma ŞartlarıDaha çok İstanbul Avrupa ve Asya yakalarındaki mağazaları ile dikkatleri çeken ve hızla gelişmekte olan yerel bir market zinciridir "Onur"...Firmanın İstanbul dışın da başka illerde de mağazaları bulunmaktadır.

Firma da çalışma saati yasaların belirlemiş olduğu şekil de 8 saattir.Bu 8 saate 1 saatte çay ve yemek molalarınız eklendiği zaman toplam da mağaza da,kalacağınız süre ortaya çıkmaktadır.Firma normal mesai dışın da fazla çalışma için mesai ödemesi yapmaktadır.Resmi bayram vs. olmak üzere her türlü fazla çalışma için ücretiniz kesinlikle ödenmektedir.Hafta da gün izninizin olduğu ve,yılınızı doldurmanız durumun da 14 gün yıllık izni hak edeceğinizi belirtmek isteriz.

Ücret konusuna gelmeden önce,firma da satış usulü prim sistemi olduğunu bilmenizi isteriz.Yani mağazaya yönetimi tarafından belirlenen hedef-kotanın aşılması durumun da,mağaza da çalışanların tamamı prim ile ödüllendirilir.

Personel maaşları ise,her perakendeci de olduğu gibi farklılık göstermektedir.Orta reyon ve kasiyer vb. gruplar da çalışanlar asgari ücret ile çalışmaktadır.Kasap,manav kısacası tezgahtar grubun da çalışanların maaşı ise değişkenlik göstermektedir.

4 yorum :

  1. Burda yazanların hiçbiri bize uygulanmıyor sadece çalışanları kullanıyorlar

    YanıtlaSil
  2. Mesai yok bayram izni 2 gun biri haftalik iznin birgun kalio o bayram izni halk gunu 12 saat calisma var parasi yok

    YanıtlaSil
  3. Burada yazanların hicbiri dogru degil insanları kandiriyorlar

    YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2017 Perakende Kulis