Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

9.12.2014

Media Markt Çalışma ŞartlarıZaman zaman,gıda perakendecilerinin yanı sıra teknoloji perakendecilerinin de çalışma şartlarını incelediğimiz oluyor.Bu yazımız de yine bir teknoloji perakendecisi olan,Media Markt'ın çalışma şartlarını inceleyeceğiz.Bakalım firma diğer,rakiplerine göre bize artı veya eksi ne sunuyor.

Media Markt ülkemiz de faaliyet gösteren Almanya asıllı olan Metro Grubuna ait bir firmadır.Dolayısıyla yabancı sermayeli bir şirket olduğunu bilmenizi isteriz.Her ne kadar son dönemler de,perakende alanın da yabancı sermayeli şirketler zarar edip,Türk iş adamları tarafından satın alınırken Media Markt bu dönemlerden etkilenmeden yoluna devam etmektedir.

Bu kısa bilgiden sonra çalışma koşullarına geçelim.Firma da çalışma saati yasaların belirlediği gibi 8 saat olarak belirlenmiştir.Bu 8 saatin 1 saati çay ve yemek molalarına ayrılmıştır.Bir çok firma da olduğu gibi yine bu firmada da vardıya sistemi ile,personel kendi arasın da hafta bir kez periyodik olarak vardiya değişimi yapmaktadır.Yine hafta bir gün izin kullanma hakkınız vardır,tabi bir yılınızı doldurmanız durumun da yıllık izin kullanma hakkınızın olduğunu da bilmenizi isteriz.Zaman zaman sizden fazla çalışmanız istenebilir,özellikle kampanya ve mağaza açılışı olduğu dönemler de bu istekler ile sıklık ile karşılaşabilirsiniz.Lakin bu çalışmalar mesai adı altın da maaşınıza ek ödeme almanız söz konusudur.Yani Media Markt'te fazla çalıştığınız saatler için ücretini alırsınız.Maaş konularına gelecek olursak asgari ücretin üzerin de bir ücret ile işe başlarsınız.İlk etapta bu tutar asgari ücretin %20 üzerin de olsa da,zaman ile yani şirket içerisin de kendinizi kabullendirmeniz durumun da,%70 lere kadar çıkabiliyor.Tabi bir de prim sistemi bulunmaktadır.Bu sistem dahilin de yöneticilerin mağazaların lokasyon,ciro ve müşteri sayılarına göre bireysel ve mağaza bazın da kotaların aşılması durumun da,üst birimler tarafından belirlenen prim ödemelerini almaya hak kazanılır.

Şunu da ekleyelim ki,Media Markt kariyer bakımından biraz zor bir şirkettir.Fakat sabredip çalıştığınız taktir de bunun mükafatını fazlası ile alacağınız enden firmalardan bir tanesidir.

15 yorum :

 1. çalışma şartları bakımından en iyi vatan ama onlar da hayli bir disiplinli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçmalamayın vatan insanı somurmekten başka birşey yapmıyor. Fazla çalıştırmaktan başka bildiği yok

   Sil
 2. çalışma ortamı bence çok iyi, hele bir de kafanıza göre bir arkadaş buldunuz mu zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. yılda bir kaç çalışanların moralini üst düzeye çıkarmak için partiler veriliyor ben en çok bu yönünü seviyorum media marktın bu personelini önemseyen bir şirket olduğunu gösteriyor

  YanıtlaSil
 3. eğitimleri de oluyo mu acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dönem dönem eğitimler oluyor.

   Sil
 4. Traş olma zorunluluğu var mı

  YanıtlaSil
 5. Genel de top sakal serbest lakin,kirli sakal ve tam sakal bırakanı hiç gormedim.

  YanıtlaSil
 6. Media markt asla tercihiniz olmasın,kendini bilmez yönetici olmuş fakat insan olamamış bi kaç kendini bilmezle muhtemel çalışacağınız bi yer hakkınız çok yenir ve dedikleri ni yapmadığızda keyfi işten cikartilirsiniz kisacasi pişmanlık sakın ne alışveriş ne de çalışma tavsiye etmem kesinlikle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sen kaç gün çalıştında media marktta böyle düşünüorsun embesil , ben media marktta çalşıyorum ve bugüne kadar hiç bir yöneticinin çalışan personele baskısı olmamıştır.

   Sil
  2. embesil herif bir şirketi karalamak ve onun yöneticilerini karalamak senin gibi zavallı birnin haddinemi ben 3 yıldır mediadayım bir defa bile bu dediklerinle kimse karşılaşmadı emin ol.

   Sil
  3. sen kaç gün çalıştında media marktta böyle düşünüorsun embesil , ben media marktta çalşıyorum ve bugüne kadar hiç bir yöneticinin çalışan personele baskısı olmamıştır.

   Sil
 7. Media markt asla tercihiniz olmasın,kendini bilmez yönetici olmuş fakat insan olamamış bi kaç kendini bilmezle muhtemel çalışacağınız bi yer hakkınız çok yenir ve dedikleri ni yapmadığızda keyfi işten cikartilirsiniz kisacasi pişmanlık sakın ne alışveriş ne de çalışma tavsiye etmem kesinlikle

  YanıtlaSil
 8. ESKİŞEHİR ESPARK Çalışma şartları bakımından çok güzel ve rahat. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Her şey tertipli ve düzenli ilerler. Yöneticiler kaliteli ve gelişmiş dimağı olan insanlardır.

  YanıtlaSil
 9. Herkesin kendi bölümü vardır ve sadece oradan sorumludur.Sendika vardır haklarınızı korur kollarlar.Giriş çıkışlarda kart basarsınız fazla mesai varsa alırsın veya karşılık izin alırsın maaş askeri ücreti artı prim seklindedir.maaşın %40 kadar prim alabilirsiniz 400 tl yemek kartı verir.Bence çalışma Ortamı güzel yönetici olarak ise daha riskli maaşları ise tatminkar takım liderleri var Satış Müdürü var ve en üste mağaza genel müdürü var dher mağaza müdürüne göre yönetimi farklıdır. Maaşlar 5 inde yatar primler ise 15 inde girmek isteyenlere bol şans..

  YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis