Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Dolunay İndİrİmlerİ

7.05.2015

Macro Center Çalışma Şartları


Macro Center Migros tarafından seçkin müşteriyi kazanmak amacı ile kurulmuş bir marketler zinciridir.Genel de üst düzey de gelir, olan kişilerin bulunduğu semtler de mağazaları bulunur ve fiyatları diğer rakiplerine göre hatırı sayılır derece de yüksektir.

Firma hakkın da çok şey yazabiliriz lakin bizim yazımıza konu olan şey Macro Center'in personellerine ne gibi imkanlar sunduğu.

Yazımızın başın da firmanın Migros'un bir yan kuruluşu olduğunu söylemiştik.Dolayısıyla Migros personellerinin sahip olduğu tüm haklara sahiptir diyebiliriz.Migros'un çalışma şartları için Tıklayın.

Bu haklar nedir? Üç ay da bir çift maaş ikramiye.7,5 saat günlük mesai saati.Fazla çalışma durumun da ek mesai ücreti.Sendikal haklar.

Ücret konusuna gelecek olursak,kasiyer ve orta reyon görevlisi olarak çalışanlar asgari ücret ile istihdam edilmektedir.Tezgahtarların maaşı farklılık göstermektedir.Lakin gıda yardımını ve yol parasını çalışma alanı gözetmeksizin her personel almaktadır.Mağaza müdürü ve yardımcısının maaşı asgari ücretin 3 katı kadardır.

7 yorum :

 1. Merhaba,macrocenter ile makro market ayrı şeyler mi ? Hangisinde yönetici olarak çalışmak daha iyi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Macro Center Migros'a ait bir perakende zinciridir.Makro market ile bir ilgisi yok.Şayet ikisi arasın da tercih edilen Macro Center olmalıdır.

   Sil
 2. teşekkür ederim, yani migros ile macro center arasında bir fark da yok değilmi ?

  YanıtlaSil
 3. 18 yaşındayım part time olarak başvursam alırlarmı.Ayrıca maaşları ne olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alınırsınız.Maaş 700-800 TL aralığın da.

   Sil
 4. Migros sadece part time alıyor.Macrocenter full time alıyor mu ?

  YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis