Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Dolunay İndİrİmlerİ

9.06.2015

Ayakkabı Dünyası Çalışma Şartları


Ayakkabı Dünyası kendi alanın da lider olan firmalardan bir tanesidir.Ürün çeşitliliği ve mağazalarının tasarımı baz alındığın da,tüketicinin ilk tercihlerin de her zaman başta gelir diyebiliriz.Firmanın Türkiye genelin de farklı İller de bir çok mağazası vardır.Bu yazımız da Ayakkabı Dünyasının çalışma şartlarını inceleyeceğiz.

Günlük çalışma saati 8 olarak ayarlanmıştır.Bu süreye yemek ve çay molalarınız da dahildir.Bunun yanın da haftalık bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da,yıllık izin kullanma hakkına sahip olursunuz.

Firma da mesai adı altın da herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Resmi tatiller bu söylediğimize dahil değil.Sadece resmi tatiller de maaşa ek çalışmanızdan dolayı,bir günlük ücret maaş ile beraber ödenmektedir.Bunun haricin de fazla çalışmalardan dolayı ücret ödenemez.

Maaş konusuna gelecek olursak.Ayakkabı daha çok  eski çalışanlarına değer veren bir şirkettir.Bu vesile ile maaşlar neredeyse birbirinden tamamen farklıdır.Lakin yeni başlayan bir personelin asgari ücretten yaklaşık %30 daha fazla bir para almaktadır.Mağaza yöneticilerinin Maaşı ise 2.500-3.000 TL arasında.

Ayrıca firma prim sistemi uygulamaktadır.

Yorum Gönder

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis