Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Dolunay İndİrİmlerİ

9.06.2015

Ayakkabı Dünyası Çalışma Şartları


Ayakkabı Dünyası kendi alanın da lider olan firmalardan bir tanesidir.Ürün çeşitliliği ve mağazalarının tasarımı baz alındığın da,tüketicinin ilk tercihlerin de her zaman başta gelir diyebiliriz.Firmanın Türkiye genelin de farklı İller de bir çok mağazası vardır.Bu yazımız da Ayakkabı Dünyasının çalışma şartlarını inceleyeceğiz.

Günlük çalışma saati 8 olarak ayarlanmıştır.Bu süreye yemek ve çay molalarınız da dahildir.Bunun yanın da haftalık bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da,yıllık izin kullanma hakkına sahip olursunuz.

Firma da mesai adı altın da herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Resmi tatiller bu söylediğimize dahil değil.Sadece resmi tatiller de maaşa ek çalışmanızdan dolayı,bir günlük ücret maaş ile beraber ödenmektedir.Bunun haricin de fazla çalışmalardan dolayı ücret ödenemez.

Maaş konusuna gelecek olursak.Ayakkabı daha çok  eski çalışanlarına değer veren bir şirkettir.Bu vesile ile maaşlar neredeyse birbirinden tamamen farklıdır.Lakin yeni başlayan bir personelin asgari ücretten yaklaşık %30 daha fazla bir para almaktadır.Mağaza yöneticilerinin Maaşı ise 2.500-3.000 TL arasında.

Ayrıca firma prim sistemi uygulamaktadır.

13 yorum :

 1. maaşları 2016 yılı için geçerli mi asgari ücretin yüzde 30

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maaşlar 1.500-1650 TL arasın da değişiyor.

   Sil
 2. teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için bir tane daha olacak prim sistemi dahil mi bide biliyorsanız eğer yemek ücreti ne kadar

  YanıtlaSil
 3. 1650 liradan devlet vergi keser mi yoksa net 1650 lira mı geçer elime

  YanıtlaSil
 4. Kasa elemanı sadece kasaya mı bakıyoruz yoksa satış da yapmak zorunda mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kasa personeli,kasaya bakar.Satış danışmanlığı yapmazsınız.

   Sil
 5. part time çalışanların ücreti nedir acaba

  YanıtlaSil
 6. 1600 + prim de 300 olsa 1900 cıvarı mı maas alıyolar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2.000 TL civarıdır şu an maaşlar...

   Sil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis