Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Dolunay İndİrİmlerİ

26.06.2015

Defacto Çalışma Şartları


Giyim perakendeciliğin de önemli bir yere sahiptir Defacto.Farklı iller de birden çok mağaza ile hizmet vermesi aynı zaman da,çalışanlar için farklı bir çalışma zemini oluşturmaktadır.Bu yazımız da Defacto'nun çalışma şartlarını inceleyeceğiz.

Günlük mesai saati yasaların belirttiği şekil de 8 saat olarak belirlenmiştir.Çay ve yemek molanız bu saate dahildir.Hafta da bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da yıllık izin hakkına sahip olursunuz.

Giyim perakendecilerinin çoğun da olduğu gibi iş yerindeki zamanının neredeyse hepsi,ayakta durmak ile geçer.Genel de işiniz,ürünlerin düzenini ve teşhirini sağladıktan sonra etiketlerinin doğruluğunu teyit etmektir.Kasiyer olarak istihdam edilenler de vardır lakin,bu konuma gelmek için belirli bir süre çalışıp tecrübe kazanmanız gerekmektedir.

Çok nadir de olsa bazen tam gün çalışmanız gerekebilir,bu tam günler için herhangi bir ücret almanız söz konusu değildir.Zira firma resmi tatiller haricin de mesai ödemesi yapmamaktadır.
Maaş konusuna gelecek olursak,yeni başlayan ve henüz bir üst pozisyona yükselmemiş her personel,Asgari ücret olarak maaş almaktadır.Buna ek olarak yemek ve yol ücretleri firma tarafından verilmektedir.Yani; Agari Ücret + Yemek Parası + Yol Parası şeklin de imkanlar sunmaktadır firma.Yemek parası personelin multinet kartına yatmaktadır.Bu kart aynı zaman da gıda alışverişlerinde de kullanılabilir.

Müdür ve Müdür Yardımlarının maaşlarının farklı olduğu firma da Prim sistemi uygulanmaktadır.

17 yorum :

 1. Kapalılar çalışabiliyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarı ile çalıştırmıyorlad.Şu an için LCW kapalı bayanlaf için en iyi seçenek.

   Sil
 2. Yaş sınırı kaç peki 18 e yeni girdim lcwaikikiye is başvurusuna gittim 18 in bitmiş olmasi gerektiğini söylediler defacto içinde bu geçerli mi ?

  YanıtlaSil
 3. Yaş sınırı kaç peki 18 e yeni girdim lcwaikikiye is başvurusuna gittim 18 in bitmiş olmasi gerektiğini söylediler defacto içinde bu geçerli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lcw biraz daha ince haraket ediyor yaş konusun da.Defacto da sorun ooacağını sanmıyorum,başvurunuzu yapın.

   Sil
 4. Destek elemanı olarak işe girdim bana yemek parası vermediler.niye.vermesi gerekmez mi

  YanıtlaSil
 5. Yemek mağaza da yenmiyorsa,kesinlikle verilmesi gerekiyor.Mağaza yöneticisine durumu anlatın yardımcı olması gerek.

  YanıtlaSil
 6. iş başvurusundan sonra 1 saatlik sınava girdim ve sınav sonucum olumlu olarak bildirildi ancak beni mağazaya çağırdılar ve bana alımların merkez tarafından durdurulduğunu söylediler bizden haber bekleyin alımlar başladı mı ilk sizi çağıracaz dediler ama yaklaşık 12-13 gün oldu herhangibi bir haber alamdım. eleman alımına tekrar ne zaman başlanacak?

  YanıtlaSil
 7. Bayramda destek elemanı olarak çalıştım ücret olarak arefe ve bayram günlerinde çift ücret olması gerekmiyor mu bir de günlük ne kadar bu ücret bize söylenen miktardan çok daha az para yatırmışlar bankaya anlamadım yani bu nasıl iş

  YanıtlaSil
 8. defacto ve lc waikiki kapalıları alıyor

  YanıtlaSil
 9. destek elemanlara verilmiyor yemek parası daimi elemanlarına var sadece günlük ücret belli zaten onun dışında bir ücret vermiyorlar

  YanıtlaSil
 10. Destek elemanlara günlük sadece 40 tl veriyorlar defacto yemek ve yol yok içerisinde benim yol ve yemek ztn 15 tl tutuyordu nerdese yani Günlüğüm 25 tl çok az anlayacağınız Arefe ve bayramlar çift gün olarak değerlendiriliyor ama agi de işleniyor maaşlara 10 gün çalıştım 80 tl de agi işlendi ama yinede çok az bence

  YanıtlaSil
 11. ben destek elemanı olarak çalıştım kurban bayramı öncesi maaşlar ne zaman yatar acaba bilginiz var mı ?

  YanıtlaSil
 12. Merhabalar partlar kaç saat çalışıyolar ve öğleden sonra kabul ediyolar mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günde 4 saat.Evet öğleden sonra da çalışılabiliyor.

   Sil
 13. Merhabalar Full Time çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirmiyim ?

  YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis