Son Haberler

Retaİl

Perakende Sözlüğü

Dolunay İndİrİmlerİ

19.03.2014

Beğendik Çalışma ŞartlarıEminim bir çoğunuz meraklı bir şekil de internette,bu sorunun cevabını aramışsınızdır.Lakin nedense bu sektörde çalışan bir çok kişi,çalıştığı firma hakkın da bilgi vermeyi sevmez.Bunun asıl sebebi kişinin işini sevmiyor olması da diyebilir.Zira günün neredeyse yarısından çoğunu kapsayan bir iş,doğal olarak bir çok kişi tarafından sevilmeyecektir.

Neyse asıl bir çok kişi tarafından merak edilen ayrıntılara geçelim.

Maalesef Beğendik marketler zincirinde de orta reyon olarak çalışan kişiler asgari ücret almaktadır.Bu rakam çok nadiren de olsa 20-40 TL arasın da asgari ücretin üstüne çıkabilmektedir.Keza kasiyer ve temizlikçi olarak çalışanlar da aynı maaş potansiyeli ile istihdam edilmektedir.

Lakin kasap,manav ve şarküteri olarak görev yapan arkadaşlar için durum farklı.Nitekim sıkı pazarlık yapan biriyim diyorsanız ve bu mesleklerden birisine vakıf bir kişi iseniz,1,250 TL maaş ile işbaşı yapmanız işten bile değil.Gelelim başka bir konuya,bu işletmede çalışma saati 8,30 saat olarak dikkatimizi çekiyor.Bir çok markette olduğu gibi hafta da bir gün tam gün çalışılabiliyor.Bunun haricin de ayda bir veya iki kere,ekstradan tam gün çalışmanız istenilebiliyor.Ve bu tamamen sizin tarafınızdan şirkete hibe edilmiş saatler olarak çalışma saatlerinize ekleniyor.Zira bu durum da fazla bir mesai ücreti talep edemiyorsunuz.

Beğendik Yönetici Adaylığında Şartlar 
Beğendikte Kasiyer Kasiyer Çalışma Şartları

Adlı yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederim.

2 yorum :

  1. asgari ücretten 1 tl fazla alamadığınız gibi, fabrikada çalışıyor zevkinden mahrum da kalmayacağınız bir çalışma ortamı sunar beğendik, ve fabrika ortamını bilen bilir...Sanırım yöneticilerin tek derdi mesai doldurmak, çünkü hiçbiri çalışanının müşteriye karşı, iş arkadaşlarına karşı nasıl bir tutum içinde olduğunun farkında değildir keza olsalar da umursamıyordur. Yani bu gayri seçkinleşmiş ancak kendini seçkin statüsünde gören mağaza, sanırım tercih ettiği yöneticiler ve onların tercih ettiği elemanlar vs vs. netice olarak kendi visyon ve misyonunun yansıması olsa gerek ki bu da kesinlikle müşteri ilişkilerine değil de iş biliyor ve yapıyor gibi görünmeye dayalı; müdür görünce en çalışkan eleman ortada yoksa patron patroniçe mentalitesinde bir yapılanma... ne kadar üzücü olsa da iflasa mahkum bir sistem! Dediğim gibi maaşı 10 yıllık elemanda olsan asgari ücret, şef isen 150 tl fazla; istersen 30 yıllık eleman ol.

    YanıtlaSil
  2. Beğendik kadar şerefsiz bir firma yok maaş günün ayın 10 derler maaşın yatmaz bide üstüne satış yap diye sana bir ton laf söylerler çalışanların hepside enayi eşşekler biriside çıkıp benim maaşım ne zaman yatacak demez!!!

    YanıtlaSil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2016 Perakende Kulis