Güncel

Avm - Etkİnlİk

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

19.07.2014

Bildirici Market Çalışma Şartları
Ankara merkezli yerel bir işletme olan Bildirici Marketler zinciri toplam da,yirmiyi aşkın şube ve 400'ün üzerin de personeli ile perakende sektörün de ben de varım demektedir.

Çalışma şartları ise şöyledir,

Günlük çalışma saati 10 saat olan firma da hafta da bir gün tam gün çalışmak zorundasınızdır.Bu tam gün için herhangi bir ücret almanız söz konusu değildir.Sıklık ile olmasa da bu tam gün çalışma süresi zaman zaman,hafta iki veya üç gün olabilmektedir.Aynı şekil de bu günler için de ücret almanız söz konusu değildir.İstihdam edilen işçinin hafta da bir gün izin kullanma hakkı bulunmaktadır.

Firma da prim sistemi uygulanmaktadır.Çalışmış olduğunuz mağazaya aylık hedef-kota verilmektedir.BU hedeflerin aşılması durumun da,işletmenin belirlediği prim ödemelerini almaya hak kazanmış sayılırsınız.

Kasiyer,orta reyon ve benzeri statüde istihdam edilen işçilerin asgari ücret aldığı firma da,kasap,manac ve şarküteri olarak çalışan tezgahtarların maaşı farklılık göstermektedir.

8 yorum :

 1. Ben çalıştım orada. Fazladan her saatin bedeli ödeniyor. Zaten giriş-çıkışlarınız bilgisayara kaydediliyor. Çok çalıştıkça para da artıyor yani. Ama ben kasiyerdim yapmadığım iş kalmadı. Pastaneye de baktım, manava da. Bulaşık, temizlik de bize aitti. O yüzden zor oluyodu.

  YanıtlaSil
 2. Haftada 1 değil 3 gün tam gün daha dün görüşmeye gittim

  YanıtlaSil
 3. Ben çağdaş marketeyim tam gün yok ama tam gün olunca mesai maşa eklniyor

  YanıtlaSil
 4. Kimsenin orda çalışacağını zanetmiyorum

  YanıtlaSil
 5. Yanıtlar
  1. Pastane,reyon veya kasiyerliğe göre daha rahattır.Çalışma saatleri aynı ve maaşları asgari ücretten başlar.

   Sil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2014 - 2017 - Kullanım Ve Şartlar - Reklam - İletişim