Güncel

19.07.2014

Bildirici Market Çalışma Şartları
Ankara merkezli yerel bir işletme olan Bildirici Marketler zinciri toplam da,yirmiyi aşkın şube ve 400'ün üzerin de personeli ile perakende sektörün de ben de varım demektedir.

Çalışma şartları ise şöyledir,

Günlük çalışma saati 10 saat olan firma da hafta da bir gün tam gün çalışmak zorundasınızdır.Bu tam gün için herhangi bir ücret almanız söz konusu değildir.Sıklık ile olmasa da bu tam gün çalışma süresi zaman zaman,hafta iki veya üç gün olabilmektedir.Aynı şekil de bu günler için de ücret almanız söz konusu değildir.İstihdam edilen işçinin hafta da bir gün izin kullanma hakkı bulunmaktadır.

Firma da prim sistemi uygulanmaktadır.Çalışmış olduğunuz mağazaya aylık hedef-kota verilmektedir.BU hedeflerin aşılması durumun da,işletmenin belirlediği prim ödemelerini almaya hak kazanmış sayılırsınız.

Kasiyer,orta reyon ve benzeri statüde istihdam edilen işçilerin asgari ücret aldığı firma da,kasap,manac ve şarküteri olarak çalışan tezgahtarların maaşı farklılık göstermektedir.

10 yorum :

 1. Ben çalıştım orada. Fazladan her saatin bedeli ödeniyor. Zaten giriş-çıkışlarınız bilgisayara kaydediliyor. Çok çalıştıkça para da artıyor yani. Ama ben kasiyerdim yapmadığım iş kalmadı. Pastaneye de baktım, manava da. Bulaşık, temizlik de bize aitti. O yüzden zor oluyodu.

  YanıtlaSil
 2. Haftada 1 değil 3 gün tam gün daha dün görüşmeye gittim

  YanıtlaSil
 3. Ben çağdaş marketeyim tam gün yok ama tam gün olunca mesai maşa eklniyor

  YanıtlaSil
 4. Kimsenin orda çalışacağını zanetmiyorum

  YanıtlaSil
 5. Yanıtlar
  1. Pastane,reyon veya kasiyerliğe göre daha rahattır.Çalışma saatleri aynı ve maaşları asgari ücretten başlar.

   Sil
 6. 1-Günlük çalışma saati gerçekten 10 saat mi? Diğer marketler 8 -8,5 saatken neden 10 saat diye yazılı
  2-personel servisi varmı bi
  3-maaşlar ayın kaçında yatar ve. Günü aksar mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğim kadarı ile 9 saate düşürdüler.Servis evet var lakin sadece gececiler için.Maaşlar ayın 5'i-10'u arası yatar.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda