14.11.2014

Hakmar Çalışma Şartları


Hakmar,İstanbul ilimizde hızla büyüyen yerel perakende zincirlerinden biridir.Firma hesaplı ve kaliteli ürünü son tüketiciye ulaştırmayı hedeflerken,aynı zamanda ülke istihdamına da olumlu manada katkı sağlamaktadır.İşleyiş ve tasarım olarak her ne kadar rakipleri Bim ve A 101'e benzese de,mağaza sayı bazın da bu iki ezeli rakibinin hayli gerisin de bir işletme olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz Hakmar'ın şu an için İstanbul,Kocaeli ve İzmit de faaliyet göstermektedir.Üç il de hizmet veren firmanın mağaza sayısı 100'ün üzerindedir.

HAKMAR MARKET ÇALIŞMA ŞARTLARI

Hakmar Market'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalışır.Vardiyalar sabahçı ve akşamcı şeklinde olur.Vardiya düzenini ve haftalık izin düzeninden birim şefiniz sorumludur.

HAKMAR MARKET PERSONEL MAAŞLARI

Bir çok yerel perakendecide olduğu gibi Hakmar Markette de personel maaşları farklılık gösteriyor.Yerel perakendeciler personel konusunda biraz daha vefalı ve tutucudur diyebiliriz.Zira şirkette uzun yıllardır görev yapan,tezgahtarlar bu konuda biraz şanslıdır diyebiliriz.

Firmada tezgahtarlar yani Kasap-Şarküteri ve Manav haricinde kalan çalışanlar Kasiyer,Reyon Personeli vb... Asgari Ücret ile istihdam edilmektedir.Tezgahtar maaşları ise çalıştığı yıl ve iş tecrübesine göre Asgari Ücretin bazı durumlarda %50 üzerine çıkabilmektedir.

Tabi sadece maaş ile sınırlı değil ödemeler.Firma personel yemeğini  karşılıyor ve Prim sistemi ile satışa göre ödül veriyor.Her ay mağazalara hedef cirolar verilir bu hedef ciroların aşılması durumunda,her personel maaşına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Kısaca özetlemek gerekirse Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Mağaza yöneticilerinin çalışma saati ve maaşları personelden farklıdır.

19 yorum :

 1. http://kayda-deger.blogspot.com.tr/2015/08/hakmar-gda-calsma-sartlar.html?m=1

  YanıtlaSil
 2. Hakmar 16 yaşını doldurmuş personel aliyomu?

  YanıtlaSil
 3. Hakmarin personel maaslari nedir acaba ogrenebilirmiyim

  YanıtlaSil
 4. Tezgahtar ve yönetici değilseniz,asgari ücret.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 18 yaş altı alıyorlarmı

   Sil
  2. Calismaa saatleri vardiye saatlerinizi rica etsem giriz cikis yani 2 li sistemde kac saat ..merak ettim

   Sil
 5. bende hakmarda çalışıyorum maaş ücreti personelinki 1600 ve üzeri oluyo genelde çalışma saatleri 8 saattir haftada 1 gün izin ve haftada 1 gün tam gün çalışılmaktadır.

  YanıtlaSil
 6. Kasiyerler ne kadar maaş alıyo acaba

  YanıtlaSil
 7. Bu marketler 12 saat açık değil mi nasıl oluyor 9 saat çalışma? Cevaplarsanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ihtimal iki vardiya çalışıyorlar. Sabah ve akşam olmak üzere.

   Sil
 8. Aynen öyle marketler vardiyalı oluyor...

  YanıtlaSil
 9. Vardiyalar sabah ve akşam şeklinde devam ediyor.Sabahçı 08:30-16:30 şeklinde akşamcı ise öğlen 13:00-21:30 şeklinde olabiliyor.

  YanıtlaSil
 10. Servisleri varmidir acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişmediyse evet seevis imkanı var.

   Sil
 11. Lise mezunumu istiyorlar ortaokul olurmu

  YanıtlaSil
 12. Lise şartı yok.Orta okul mezunu da alınıyor.

  YanıtlaSil
 13. Başvur bilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mağazalardan başvuru yapabilirsiniz.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda