Güncel

14.03.2015

Türkiye'nin Gururu Pınar Labne
Pınar Labne, bağımsız araştırma şirketi TNS tarafından 6 Körfez ülkesinden 3 bin 600 kişi tarafından oluşturulan örnek panelde; inovasyon, çekicilik ve müşteri memnuniyeti parametreleri üzerinden yapılan tüketici araştırmasında birinci seçildi.
Her yıl dünyanın önde gelen hızlı tüketim şirketlerine verilen ‘Yılın Ürünü’ ödülüne bu yıl labne kategorisinde değer bulunan Pınar, ödülünü Dubai Place Hotel Dowbtown’de gerçekleştirilen törende aldı.
Körfez Bölgesi’nin Pınar için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, ödülü şu sözlerle değerlendirdi: “Yaşar Topluluğu olarak Pınar markamızla 30 yılı aşkın süredir, başta labne olmak üzere farklı ürünlerimizle Körfez ülkelerinde varlık gösteriyoruz. Bu ülkelerdeki tüketicinin ihtiyacına yönelik ürünler geliştiriyor ve pazara sunuyoruz. ‘Zatarlı Labne’ gibi Türkiye’de olmayan, sadece bu bölgeye özel bir ürünü tüketicilerimizle bir araya getirdik. ACNielsen Pazar araştırma verilerine göre labne ürünümüzle Kuwait’te yüzde 51, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yüzde 40 ve Suudi Arabistan’da yüzde 26.4 ile pazar lideriyiz. Tüketicilerimizin beğenilerini son derece anlamlı bir ödülle ifade etmeleri bize büyük mutluluk yaşattı. Bu prestijli yarışmada, dünyanın en önde gelen markalarının kazandığı bu ödülü, ilk defa açılan labne kategorisinde bizim kazanmış olmamız son derece gurur verici… Bilinirliğimizi ve satışlarımızı artırmak üzere, yeni inovasyonlarla beslenen bir stratejiyle bölgede faaliyet göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda