Güncel

25.08.2015

Mavi Jeans Çalışma ŞartlarıMavi Jeans,giyim perakendecilerinin için de önemli bir yere sahip,aynı zaman da Ülkemizi Avrupa da iyi bir şekil de temsil eden perakendecilerden bir tanesidir.Ülkemiz de bir çok il de,satış mağazaları bulunmaktadır.Hatta bazı illerde onlarca satış mağazası bulunabiliyor.Neredeyse her Avm'de bir adet Mavi Jeans satış mağazası bulunmaktadır.Bunun dışın da müstakil satış mağazaları da vardır.Firma uluslararası,kurumsal olduğundan dolayı,personel seçiminde de son derece seçici davrandıklarını belirtelim.Bu yazımız da Mavi Jeans'in Çalışma Şarları/Koşullarını inceleyeceğiz.

Mavi Jeans da günlük çalışma süresi 7,30 saat olarak belirlenmiştir.Bu 7,30 saate çay ve yemek molalarınız dahil değildir.Hafta bir gün izin ki,bu izin genel de hafta içi verilmektedir.Bunun gerekçesi ise hafta sonu mağazaların yoğunlu. olarak belirtilmektedir.Bunun dışın da her firma da olduğu gibi,yılınızı doldurmanız durumun da 14+2 gün şeklin de yıllık izin hakkınız bulunmaktadır.

Mavi Jeans'a İnternet üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz.Sizin firma da çalışabileceğiniz konusun da emin oldukları takdir de,İnsan Kaynakları departmanınca görüşmeye çağrılırsınız.İşe alınıp alıp-alınmamanız bu görüşmenin nihayetindedir.Zira görüşme de sizin diksiyonunuz,ikna kabiliyetiniz ve pazarlama gücünüz bir nebze,firma yetkilisi tarafından test edilir.Olumlu bir mülakat yapmanız durumun da işe alınmaya hak kazanırsınız.Aksi durum da sizi işe alamayacaklarını tarafınıza bildirirler.

Firma da fazla çalışmanız söz konusu değildir.Nitekim herhangi bir sebepten ötürü fazla çalışmanız durumun da,firma bu fazla çalışma karşılığı maaşınıza ek mesai ücreti ödemektedir.Bu ücret günlük çalışma ücretinizden %50 zamlıdır.Bunun dışın da resmi bayramlar da çalışmanız durumun da,yine mesai almaya hak kazanırsınız.Bu ücret ise günlük ücretinizden %100 zamlıdır.


Mavi Jeans Maaşları
Ücret konusuna gelecek olursak,diğer rakiplerine göre Mavi daha iyidir diyebiliriz.Yeni başlayan bir personel Asgari ücretten %60 daha fazla maaş almaktadır.Buna ek olarak Prim sisteminin de olduğunu belirtelim.Ayrıca personel yemek ücretleri de firma tarafından karşılanmaktadır.Bu ücret her yıl değişiyor olsa da,şu an itibari ile 350 TL civarındadır.

Maaş denklemi: Maaş + Sssk  + Prim + Yemek Parası şeklindedir.

Not: Mağaza Müdür ve Yardımcısının maaşı farklıdır.Bu fark personel maaşının üç katına kadar çıkabilmektedir.Ayrıca farklı maaş alan personeller de vardır.Bu fark personelin çalıştığı yıl ve iş tecrübesinden kaynaklanır.

Mavi Jeans Çalışma Şartları/Maaşları 2017

27 yorum :

 1. Part time girilir mi peki? girilirse saatler ve maaş ne kadardır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi Part Time Çalışmak mümküm.Günlük 4,5 saat çalışma süresi,ve neredeyse asgari ücretin yarısı kadar maaş ile çalışabilirsiniz.

   Sil
 2. Tekirdağ merkezde oturuyorum Tekira AVM yaninda servisiniz varmı yüksekokul mezunuyum ayriyeten başvuru günlerini belirtirmisiniz..

  YanıtlaSil
 3. maaş asgari prim sisteimde iğrenç =)

  YanıtlaSil
 4. 18 yaş uzeri olmasi gerekiyor mu?

  YanıtlaSil
 5. Asgari ücretin % 60 fazlası diyo yani ne kadar oluyo?

  YanıtlaSil
 6. Sehir farkediyormu maas da birde calisma saatleri ne sekilde ogrenebilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şehire göre farklılık olabilmektedir.Gün de 7,30 saat vardiyalı çalışırsınız...

   Sil
 7. İlkogretim mezunu alırlar mı, lise mezunu olmak gibi vs şartları var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tahsile önem veriliyor,lakin kesin bir şart yok.

   Sil
 8. Part time günlük 4 buçuk saat ise hafta da kaç gün ve ne kadar maaşla oluyor acaba?

  YanıtlaSil
 9. Haftalık çalışma saati 25 saattir.Maaş ise 650-700 TL aralığında değişebiliyor.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Part Time çalışmak hakkında nasıl bu kadar iyi bilgiye sahipsiniz ?

  YanıtlaSil
 12. full time çalışmada haftada kaç gün sabahçı olunuyo?

  YanıtlaSil
 13. Maaş ne kadar kimi asgari diyor?

  YanıtlaSil
 14. Maviye gittim is basvurum onaylandi evraklari verdim hala ise basla diye aramadilar sizce ne zaman ararlar

  YanıtlaSil
 15. Ben hala part çalışıyorum mavide. Full time haftada 1 gün sabahçı 1 gün full diğer günler öğlenci olarak çalışır. Part time haftada 4 gün çalışır ve genellikle sabahçılık verilmez çok nadirdir. Hep öğlenci olarak çalışırlar. Full time asgari ücret+prim+yemek+SSK, part time 900 lira+prim+yemek+ssk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mavili Kardes bilgiler kesin degil mi
   Part time icin 900 mu yani

   Sil
  2. Ben birkac yerde 600 tl diye okudum ama...

   Sil
  3. Cevabini bekliyorum...

   Sil
 16. 3 yıldır çalışan biri ne kadar maaş alıR mavi de

  YanıtlaSil
 17. 3 yıldır çalışan biri ne kadar maaş alıR mavi de

  YanıtlaSil
 18. Çalışma kıyafetleri nasıl şirket tarafından mi sivil mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şirket tarafından veriyor kıyafetler.

   Sil
Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda