Güncel

19.11.2015

Pehlivanoğlu Çalışma ŞartlarıMerkezi İzmir de olan ulusal bir perakende zinciridir Pehlivanoğlu.Şube sayısı 120'ye yakın olmasına karşın firma sürekli bir büyüme içindedir.Pehlivanoğlu çalışma şartları aşağıdadır.
Firmanın günlük çalışma süresi 12 saat olarak belirlenmiştir.Hafta da bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da,senelik izin kullanma hakkına sahip olursunuz.

Firma da zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olabilir.Bu fazla çalışmalar için herhangi bir ek ücret almanız söz konusu değildir.Zira firma da mesai adı altın da bir ödeme yapılmamaktadır.

Ücret konusuna gelecek olursak,Reyoncu ve Kasiyerlerin asgari ücret aldığı firma da tezgahtarlar,yani Kasap-Manav ve Şarküteri olarak çalışanların maaşları farklılık göstermektedir.

1 yorum :

  1. Açılış 08.00 kapanış ise 21.30 Ama 07.40'da girer 21.35'de çıkarsınız. Haftanın üç günü mal gelir: Pazartesi, çarşamba ve cuma. Bu günlerde ise 7.20'de gelirseniz. Bunu mesaiden sayarlar. Genel olarak çalışma 11 saattir. Bunun 2.5 saati dinlenmedir. İşi öğrenmeniz için sizi 3 - 4 gün boyunca 14 saat çalıştıracaklardır. Daha sonra vardiya sistemine geçeceksiniz. 08.00 - 18.30 ve 11.00 - 21.30 arası. Sabahçı iseniz akşam eve geldikten sonra bir şey yapmaya dermanınız olmaz akşamcı iseniz dinlenmekten sabah yataktan çıkamazsınız. Müşterisi çoktur o yüzden işi de çoktur. Genelde elemanları eksik olur ve üzerinize fazladan iş yıkılır. Asgari ücret vardır. Ticket 1.5 ay sonra gelir. Limiti 250 liradır. Yolu siz karşılarsınız. Birkaç dakika soluklanma şansınız yoktur zira ya kasa ya da yönetici sürekli sizi çağırır. Ben burada çalışmanızı önermem. Benim şubem yoğundu diyemem. Pehlivanoğlu'nun her şubesi yoğun. İşe girmeden önce birçok marketin birçok çalışanına sorun derim.

    YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda