Güncel

17.12.2015

Türkiye'nin En Büyük Şirketi AçıklandıBu yıl 18’incisi yapılan araştırmada Türkiye’nin en büyük şirketleri Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları olarak sıralandı. Shangri-La Bosphorus Hotel’de düzenlenenödül töreni iş dünyasının liderlerini bir araya getirdi. Törende,“Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” kapsamında ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketleretoplam 8 kategoride 24 ödül verildi.ENKA Şirketler Grubu Fahri Başkanı Şarık Tara ise Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’nin en büyük şirketi Tüpraş oldu
Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda bu yıl da şirketler ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirildi. Buna göre, Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları “Türkiye'nin En Büyük Şirketleri” olurken; Gama Endüstri Tesisleri, Aves Enerji Yağ ve Gıda ile Dumankaya İnşaatde “Cirosunu En Çok Artıran Şirketler” arasında yer aldı.

En çok kar edenler
“En Çok Kar Eden Şirketler” kategorisinde Türk Telekom, Türk Hava Yolları ve Turkcell; “Karını En Çok Artıran Şirketler” kategorisinde ise Penta Teknoloji, Erpiliç Entegre Tavukçuluk ve Çelebi Hava Servisiilk üç sırayı paylaştı.

İhracatın liderleri belirlendi
Diğer yandan, “En Çok İhracat Yapan Şirketler” Tüpraş, Ford Otosan ve Oyak Renault; “İhracatını En Çok Artıran Şirketler” ise Gama Güç Sistemleri, Telpa ve Doğuş Çay ve Gıda Maddelerioldu. “En Çok İstihdam Sağlayan Şirketler” kategorisindeTürk Telekom, Polimeks İnşaat ve BİM Birleşik Mağazalar; “İstihdamını En Çok Artıran Şirketler” kategorisinde ise Aydem Elektrik Perakende Satış, Balpet Petrol Ürünleri ve Doğa Organik Gıdayer aldı.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda