Güncel

22.01.2016

Perakendeciye Sevgililer Günü Tüyoları14 Şubat Sevgililer Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte markaların kampanyaları da bu doğrultuda oluşturulmaya başlandı. Peki kampanya düzenlerken nelere dikkat edilmeli? Avusturya merkezli teknoloji şirketi Emarsys, Sevgililer Günü özelinde düzenlenen kampanyalarda dikkate alınması gereken 5 noktayı açıkladı.
Dünyanın önde gelen e-posta, kişisel ürün tavsiye, sosyal ve mobil pazarlama çözüm sağlayıcılarından Avusturya merkezli teknoloji şirketi Emarsys, yıllık e-ticaret hacminin yüzde 5’ini oluşturan Sevgililer Günü özelinde gerçekleştirilen kampanyalarda dikkate alınması gereken 5 noktayı açıkladı.
Konuyla ilgili bilgi veren Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, 14 Şubat tarihinin birçok sektör için önem taşıdığını ve bu özel günün yıllık e-ticaret hacminin yüzde 5’ini oluşturduğunu vurgulayarak, kurumların geri dönüş oranlarını ve alışveriş miktarlarını artırabilmeleri için 5 önemli noktayı mutlaka uygulamaları gerektiğini ifade etti.
Erdör, Sevgililer Günü kampanyaları özelinde tavsiyeleri şöyle sıraladı:
  1. Başlıklarla ön plana çıkın
Kampanya başlıkları net olarak ana mesajı vermeli ve ilgi çekici olmalıdır. Başlığınızda, “Sevgililer Günü’ne özel ürünler” yerine “Sadece Sevgililer Günü’ne özel %70’e varan indirimler” cümlesi daha fazla dikkat çekebilir.
  1. Gönderim zamanına dikkat edin
Sevgililer Günü alışverişi e-ticaret alanında en çok hafta içi ve ofislerden yapılıyor. E-posta gönderimi yaparken bu detayı dikkate almanızda fayda var.
  1. Hatırlatma e-postasını unutmayın
Sevgililer Günü gelmeden önce müşterilerinize tekrar hatırlatma e-postası gönderip, hediye fikirleri hakkında bilgiler verebilirsiniz.
  1. Segmente edin
Sevgililer Günü’nde sipariş veren erkekler, kadınlardan 2 kat daha pahalı hediyeler alıyor. Hedef grubunuzu erkek ve kadınlar olarak ayırıp, erkeklere kadın, kadınlara erkek hediye alternatifleri gönderin.
  1. Referans sunun
E-posta içeriğinizde ve web sayfanızda referanslara ve ürün değerlendirmelerine mutlaka yer verin. Birçok müşteri aynı ürünü satın alan kişilerin fikirlerine önem verir.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda