16.03.2016

Toshiba Harekatı Askıya Alındı


Japon elektronik devi Toshiba, beyaz eşya birimini Çinli üretici Midea Group’a satmak için pazarlıklarda son aşamaya geldi

Toshiba’nın beyaz eşya birimi için Çinli Midea Group ile görüştüğü bildirildi. Nikkei’nin haberine göre, Japon elektronik devi ve Çinli Midea’nın görüşmelerin son aşamasında olduğu ve ev eşyaları biriminin satışı için fiyatın 10 milyar yenin üstünde olacağı belirtildi. Muhasebe skandalının ardından yeniden yapılanma çalışmalarına hız veren Toshiba, sağlık ekipmanları birimi için Canon’la, bilgisayar birimi için ise Vaio ve Fujitsu ile görüşüyor.
Toshiba ile yapılacak anlaşma Güneydoğu Asya’da büyümek isteyen Midea’ya pazara direk girme imkanı verecek. Japon Kyodo Ajansı, 17 Şubat tarihinde Toshiba ev eşyaları biriminin satışı için Arçelik ile de görüştüğünü bildirmişti.
Bu haber üzerine Arçelik KAP’a bir açıklama göndererek, büyüme stratejisine uygun olarak yatırım alternatiflerini her dönemde değerlendirdiği, bu kapsamda yürütülmekte olan görüşmelerin henüz özel durum açıklaması gerektirecek nitelikte görülmediğini söylemişti..

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda