5.04.2016

Hedef Anadolu



Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de son 10 yılda perakende sektöründe çok ciddi bir gelişme yaşandığını, birçok markanın yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ettiğini söyledi. Büyükşehirlerde AVM yapımının artık eski hızıyla devam etmediğine değinen Torun, “Orada bir duraklama var tabii. Aynı hızla devam etmiyor. Özellikle büyükşehirlerde yeteri kadar AVM yapıldı. Şimdi, Anadolu'da hiç AVM olmayan illerde AVM'ler yapılıyor. Büyükşehirlerde de belki daha AVM olmayan bölgelerde yatırımlar oluyor ama hız olarak geçmiş yıllara göre ciddi bir duraksama var.” diye konuştu.
Rota Anadolu’ya döndü
"AVM yatırımcıları Anadolu'ya gidiyor, Anadolu'da AVM olmayan illere" ifadesini kullanan Torun, belli bir nüfusu olan illerden AVM bulunmayanların sayısının çok az olduğunu anlattı. Sayının az olduğu illerde AVM yatırımlarının arttığını aktaran Torun, “O da tabii o şehre bir kültür götürmek aslında, şehirleşmeyi, sosyal yaşamı götürmek, sinema, çocuk eğlence mekanı gibi sosyalleşmeyi de götürüyor. Onun için şehirleşme bakımından da önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

AVM’lerde her türlü tedbir alınıyor
Terör olayları nedeniyle AVM'lerde güvenlik konusunun gündeme geldiğine işaret eden Torun, her türlü tedbirin alındığını vurguladı. Torun ayrıca, “Elbette ki bu olaylar yüzünden AVM'lere girişlerde azalma, düşüşler oldu ama bunları geçici kabul ediyoruz. Çünkü bir bakıma AVM'ler de en güvenli yerler. Yani her yer, aynı riski taşıyor, caddede giderken de bir binanın önünden geçerken de... Dolayısıyla risk olarak eğer bu anarşi varsa risk her yer için geçerli ama sektör, AVM'lerde de olabildiğince güvenlik önlemleri alarak, insanların daha huzurlu zaman geçireceği bir mekan haline getirmeye çalışıyor.” Aziz Torun, AVM'lerdeki güvenliğin sadece özel güvenlik ile değil emniyetin de desteğiyle sağlandığını ve ciddi kontroller yapıldığını sözlerine ekledi.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda