Güncel

21.06.2016

Acentelik Sözleşmesi İmzalandı


Sigortacılık alanında müşterilerine kapsamlı hizmet sunmayı amaçlayan Vakıf Katılım, Güneş Sigorta ile acentelik sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında Güneş Sigorta’nın bireylere ve kurumlara yönelik sigorta poliçeleri Vakıf Katılım şubelerinden satın alınabilecek.Katılım bankacılığı sektörünün yeni oyuncusu Vakıf Katılım, müşterilerine tam kapsamlı hizmet sunmak için ürün çeşitliliğini artıracak işbirliklerini hızla hayata geçiriyor. Bu doğrultuda şubelerinden tüm bireysel ve kurumsal sigortacılık ürünlerine erişim sağlamak üzere adımlar atan Vakıf Katılım, sigortacılık sektörünün lider kuruluşlarından Güneş Sigorta ile acentelik sözleşmesi imzaladı.
Sözleşme kapsamında Vakıf Katılım, Güneş Sigorta’nın faaliyet konularına giren tüm sigorta ürünleri için Güneş Sigorta adına teklif verme, poliçe düzenleme, prim tahsil etme yetkilerine sahip oldu. Vakıf Katılım’ın müşterilerine sunduğu sigorta ürünleri arasında bireylere yönelik olarak Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), trafik, kasko, konut, ferdi kaza, seyahat, hayat ve tekaful sigortaları bulunuyor. Kurumlar için ise işyeri, leasing, inşaat ve nakliyat sigorta hizmetleri sunuluyor.

Güneş Sigorta ile işbirliği anlaşmasına imza atan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “26 Şubat 2016 tarihinde açılışımızı gerçekleştirirken, hedefimizin hem Vakıf Katılım’ı hem sektörü büyütmek olduğunu söyledik. Finans sektörünü bir bütün olarak görüyor ve katılım bankacılığını sektörün her alanında daha etkin bir oyuncu haline getirmek istiyoruz. Sigortacılık alanında hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimiz için ürün çeşitliliğimizi artırmaya yönelik bir adım daha attık. Sigortacılık sektöründe köklü bir geleneği temsil eden Güneş Sigorta ile işbirliğimiz bunlardan biri.” dedi.

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Çetin ise, şunları kaydetti:

“Vakıf Katılım’ın sektöre yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Sigortalılarımız artık ürünlerimize Vakıf Katılım şubelerinden de ulaşabilecekler. Sektöre hızlı bir giriş yapan ve 2016’da kendilerine 30 şube açmayı hedefleyen Vakıf Katılım’a destek olmayı ve başarıya doğru ilerleyecekleri bu yolda yanlarında yol almayı gönülden istiyoruz.  Hem sektöre hem de bizlere hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum.”

Vakıf Katılım’ın sigortacılık alanında sunduğu ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye Vakıf Katılım şubeleri, 0850 202 1 202 numaralı Vakıf Katılım Çağrı Merkezi ya da www.vakifkatilim.com.tr  web sitesinden ulaşılabilir.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda