26.05.2017

650 Milyon Dolarlık Avm YatırımıSur Yapı’nın Ekart Gayrimenkul ortaklığı ile inşa ettiği Sur Yapı Marka AVM, 75 bin metrekare kiralanabilir alanda ulusal ve uluslararası sevilen markalara ev sahipliği yapacak. 250 mağaza ile faaliyet gösterecek olan alışveriş merkezinde, 35 kafe ve restoran, bin 400 kişi oturma kapasiteli bir yeme-içme alanı ile geniş bir teras alanı bulunuyor. Rezidans ve home-ofis bloklarının da yer aldığı karma kullanımlı projenin parçası olan alışveriş merkezinde, bin 800 araç kapasiteli bir otopark da ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Uludağ manzaralı 373 rezidans dairesinin inşaat ve satışı ise devam ediyor.
Sur Yapı ile Ekart Gayrimenkul’ün ortak yatırımı olan, ECE Türkiye tarafından ise kiralama, uzun dönemli yönetimi ve konsept optimizasyonunun yapıldığı alışveriş merkezi, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Konu hakkında konuşan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z.Altan Elmas:“Bursa’da hayata geçirdiğimiz 650 milyon dolar değerindeki Marka Rezidans ve AVM projemizde sona yaklaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 başında Bursa’nın en kıymetli bölgelerinden birinde, Nilüfer’de, güçlü bir lokasyonda projemizin yapımına başlamıştık. Marka Rezidans ve AVM, kısa zamanda hem Bursalılar hem çevre illerde yaşayanlar hem de yabancı yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Bunun üzerine Bursa’ya olan inancımız ve güvenimizle yatırımımızı büyütme kararı aldık. Şimdi ise Türkiye’nin en seçkin ve prestijli karma kullanımlı projelerinden biri olan Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’nin kapılarını açmaya hazırlanıyoruz. 1 Haziran’da ziyaretçileri ile buluşacak olan Sur Yapı Marka AVM, şık mimarisi, sevilen markalardan oluşan mağazaları, kafe ve restoranları, dış oturma alanları, geniş terasları, her bir ziyaretçimize kendisini ayrıcalıklı hissettirecek olan yönetim anlayışının yanında, gerçekleştirilecek sosyal ve kültürel etkinliklerle bölgenin yeni çekim merkezi olacak. Bu özellikleri ile Sur Yapı Marka’nın sadece Bursalılar için değil, Yalova, Balıkesir, Bilecik, Kütahya gibi çevre illerin sakinleri ile projenin bütününe büyük ilgi gösteren Körfez ülkeleri vatandaşları için de önemli bir çekim noktası olacağına inanıyoruz. Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM projemizde bizlere destek olan iş ortaklarımız Ekart Gayrimenkul ve ECE Türkiye’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Marka Rezidans ve AVM bizim için çok büyük önem arz ediyor çünkü bu proje Bursa’daki mihenk taşımız. Bursa’dan yatırım için oldukça yoğun talep alıyoruz. Ağustos ayında gerçekleştireceğimiz rezidans teslimlerinden sonra yeni yatırımları gündemimize alacağız.” dedi.

Ekart Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Necip Şahin de şunları dile getirdi: “Bursa, kuruluşundan bu yana önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Sur Yapı Marka projesi ile bu geleneği geleceğe taşıyarak ayrıcalıklı bir alışveriş ve yaşam merkezini hayata geçirmeyi hedefledik. Marka’nın yatırımcı ortaklarından biri olarak, ticari gayrimenkuller alanındaki başarısını bugüne kadar ürettiği sayısız proje ile kanıtlamış olan Sur Yapı ile işbirliği yapmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sektördeki tecrübesi ve bilgi birikimi ile ECE Türkiye’nin, Bursa’da perakende ve alışveriş merkezi yönetimi standartlarını yükselteceğine ve projenin uzun dönemli başarısını sağlayacağına güvenimiz sonsuz.”

ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nuri Şapkacı: “Sur Yapı Marka, son 20 yıl içerisinde ticaret, konut ve otel yatırımları ile durmaksızın gelişen Nilüfer ilçesinde mükemmel bir konuma sahip.  Projeye özel oluşturulmuş kiracı karması, seçkin hizmetler ve benzersiz etkinliklerle Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’ni şehrin en prestijli projesi olarak konumlandırıyoruz. Sur Yapı Marka, her şeyiyle Bursa’nın simgesi olacak. Bu büyük projede yatırımcılarımız Sur Yapı ve Ekart Gayrimenkul’e destek vermiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bursa’da ilk defa mağaza açacak markalar Sur Yapı Marka AVM’de olacak!
Sur Yapı Marka, 250 ulusal ve uluslararası markadan oluşan güçlü bir mağaza karmasına sahip. Aralarında Bursa’da ilk kez mağaza açacak markaların da yer aldığı alışveriş merkezi,  moda ve spor alanlarında öne çıkıyor. Sur Yapı Marka, Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Zara Home ve Oysho’nun yanı sıra, Benetton, Beymen Club, Calzedonia, Damat, DeFacto, Derimod, Divarese, Elle, Greyder, Guess, Intimissimi, Lacoste, LCWaikiki, Mavi ve Network gibi modaya yöne veren markalara ev sahipliği yapıyor. Spor alanında ise Adidas, Hummel, Intersport, Lescon, Nike, Reebok ve Skechers gibi güçlü markalarla temsil ediliyor. Popüler Fransız spor ürünleri perakendecisi Decathlon’un 7 Haziran tarihinde Sur Yapı Marka ile Bursa’da ilk mağazasını açması, kayak merkezleri, Uludağ Milli Park’ı, termal tesisleri, gölleri ve şelaleleri Türkiye’nin önde gelen spor turizmi destinasyonlarından biri olan kent için katma değer yaratacak. Euphoria Artis de lüks konsepti ile Sur Yapı Marka da yer alacak. Timberland, North Face, Napapijri, O Bag, Sunglass Hut, konsept mağazasıyla Colombia ve Lokum Atölyesi Bursa’da ilk mağazalarını açan markalardan bazıları. Migros süpermarket  (2 bin metrekare), Boyner çok katlı mağaza (3 bin 900 metrekare), çocuk oyun alanı Joypark (bin 250 metrekare) ve Bursa’da IMAX teknolojisine sahip ilk sinemasını açacak olan Cinemaximum da Marka AVM’nin çekim gücüne sahip önemli kiracıları arasında yer alıyor.

2,75 milyon kişi Marka’nın çekim alanında yer alıyor
Alışveriş merkezinin çekim alanında 2,75 milyon kişi yaşıyor. Merkezi konumu sayesinde Sur Yapı Marka’ya kolaylıkla ulaşılabiliyor. Projenin çevre yoluna yakınlığı, ziyaretçilerin özel araçları ile hızlı ulaşımını; BursaRay metro hattı ile çevresindeki otobüs durakları da toplu taşımanın avantajlarından faydalanmalarını sağlıyor. Yeni yapılmakta olan “Sur Yapı Marka AVM” metro durağından da alışveriş merkezine rahatça ulaşılabilecek. 

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda