22.07.2017

Bimeks'ten Önemli AçıklamaÜlkemizin lider teknoloji devlerinden biri olan Bimeks,resmi olarak tahvil borçlarının yapılandırılması için,görüşmelere başladığını açıkladı.

Bimeks şirketin ticari kapasitesinin eski düzeyine çıkarılması için muhtelif çözüm alternatifleri üzerinde çalıştığını, bu kapsamda muhtemel ortaklık seçeneklerini değerlendirdiğini duyurdu.

Bimeks'ten KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimizin ticari kapasitesinin eski düzeyine çıkarılması maksadıyla muhtelif çözüm alternatifleri üzerinde çalışılmaktadır. Bu kapsamda, muhtemel ortaklık seçenekleri değerlendirilmekte, ayrıca işletme sermayesinin güçlendirilmesine yönelik kapsamlı bir çözüm üzerinde çalışılmaktadır" denildi.
Finansal yapının güçlendirilmesi çalışmasının son aşaması olarak tahvil borçlarının yapılandırılması için görüşmelere başlandığı da belirtilen açıklamada, "Kurumsal tahvil yatırımcılarıyla toplantı yapılmış ve yapılandırma çerçevesi müzakere edilmiştir... Tahvillerin ağırlıklı ortalama vade olarak 2.4 yıl ile yapılandırılması planlanmaktadır" denildi.

Açıklamada, yapılandırılacak tahvillerin mevcut faiz oranları değiştirilmeyeceği; ek güvence olarak da yapılandırılan tahvil borcunun tamamına grup şirketi Serbim Bilgisayar'ın kefaletinin tesis edileceği belirtildi.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda