23.07.2017

Tekzen E-Ticarette Büyümeye Devam EdiyorTürkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, aynı zamanda DIY (Do It Yourself-Kendin Yap) ve ev geliştirme sektörlerinde ülkemizin en büyük e-ticaret perakendecilerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Tekzen’in E-ticarette elde ettiği başarılarda, yıllar içindeki perakende deneyimi ve uzman bir ekibin önemli olduğunu belirten E-ticaret Müdürü Celal Bal, Tekzen’in arama motoru çalışmaları için Dijital pazarlama ekibinin yaptığı çalışmalarla ilgili şunları söyledi:


“1995 yılından beri yerli sermaye ile yenilenerek büyümeyi sürdürüyoruz. 22 yılda Türkiye genelinde 121 mağazaya ulaştık, yeni ve güçlü satış kanalımız E-ticaret sitemizin de bu büyümeye ayak uydurarak daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için güçlü ve sağlıklı bir yapı kurması ve arama motorlarında görünürlüğünü arttırması gerekiyordu.
www.tekzen.com.tr için Dijital pazarlama ekibi ve ekibe bağlı ajanslar ile birlikte çalışılarak hazırlanan plan ile 3 ay gibi kısa bir zaman içinde arama motorlarında (SEO) görünüm elde etme, organik oturumları çoğaltma ve organik E-ticaret işlemlerinde büyümenin bir önceki yıla göre %50 artırılması hedeflenmişti.

Ekibimiz, e-ticaret sitesinin gücünü ve görünürlüğünü yükseltme yönündeki planını 2016 yılının son çeyreğinde uygulamaya başlayarak belirlenen takvim içerisinde koydukları hedefin ( SEO görünürlüğünde %80, organik oturumlarda %52 ve organik e-ticaret işlemlerinde ise %65) de üstünde bir başarı elde etti.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda