2.08.2017

İşten Çıkarılan Real Çalışanları Eylem YaptıBeğendik Mağaza İşletmeleri’ne ait Real Hipermarketler zincirine ait marketlerin kapatılmasıyla işsiz kalan onlarca kişi kıdem tazminatları ödenmediği gerekçesiyle Real Hipermarketler Zinciri Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

2014 yılının başların da Kayseri merkezli Beğendik grubu tarafından satın alınan Real Hipermarketler zincirine,2016 yılın da iflas erteleme kararı ile Kayyum atanmıştı.Bir yılı aşkın bir süredir Kayyum denetimlerinde faaliyetlerini sürdüren şirket,mağaza sayısını 12'den 4'e kadar düşürdü.

Kapatma sürecinde işten çıkarılan personellerin Kıdem tazminatları aylık sabit taksitlere bölünerek,ödenmeye başlandı.
Tasfiyeli İflas Kararı İle Çalışan Mağdur Oldu

Geçtiğimiz Temmuz ayın da beklenmedik bir karar alındı ve Mahkeme Real'in Tasfiyeli İflasına Hükmetti.Bu karardan sonra Real için İflas masası kuruldu ve Tasfiye süreci başlamış oldu.

Çalışanların son derece tedirgin oldukları gözlemlenirken,şirket yetkililerinden bir açıklama yapılmaksızın,mağazaların kapatılması ve kendilerine hakları olan kıdem tazminatlarının ödenmediği için,eylem yapma kararı alan işçiler,haklarını alana kadar eylemlerinden vazgeçmeyeceklerini belirttiler.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda