Güncel

14.02.2018

File Market 2018 Çalışma Şartları/MaaşlarıFile Market,Bim Grubunun bünyesinde faaliyet gösteren bir şirkettir.Bim perakendecilikte bir dönem açmış ve Hard Discount,adında yeni bir iş koluyla hizmetine başlamıştı.Neredeyse aradan 25 yıl geçmesine karşın Bim'in iş yapma şekli değişmedi.Fakat birbirinden farklı şirketler kurarak perakende sektöründeki rekabete yön verdi.

File Market,her ne kadar Bi'in bir parçası olsa da iş modeli itibari ile Bim'e pek benzediği söylenemez.Zira File Market şu an da tamamen süpermarket/hipermarket formatlarında hizmet vermektedir.2018 yılı itibari ile 50'ye yakın şubesi olan File market'in hedefi kısa sürede tüm Türkiye'de şube açmak.

File Market Çalışma Şartları 2018

Her firma da olduğu gibi File Markette de,hafta bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da yıllık izin hakkınız bulunmaktadır.Günlük çalışma süreniz ise 9 saattir.Yemek ve çay molalarınız(1,5 saat) bu saate dahildir.Haftada 1 gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız halinde,14+2 gün şeklinde yıllık izin hakkınız bulunuyor.Haftalık izinler genel de hafta sonu kullandırılmaz,cumartesi ve pazar günleri iş yoğunlundan ötürü bir çok market böyle uygulamalar yapmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalıştırılmaktadır.Vardiya düzeni bölüm şefleri ve mağaza yöneticileri tarafından kontrol edilmektedir.

Firma da mesai ödemesi altın da herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Zira mesai yapacak bir durum da olmayacağını belirtelim,çünkü fazla çalışmanız söz konusu olmaz.Lakin resmi bayramlar da çalışmanız durumun da maaşınıza ek,günlük ücretiniz üzerinden bir ödeme yapılır.

File Market Maaşları 2018

File Market,şu an sektörde hizmet veren rakiplerine nazaran,maaş olarak çıtayı yükseklere çıkarmış firmalardan bir tanesidir.Zira sektörde kasiyerlerin en yüksek maaş aldığı market File'dir.Dilerseniz maaşlara geçelim.

Reyon Personeli: 1800-1900 TL
Kasiyer: 2000-2200 TL
Kasap,Manav,Şarküteri: 2300 - 2500 TL
Mağaza Yöneticileri: 3000 - 4000 TL

Yukarıda verdiğimiz rakamlara firmanın personele verdiği yol ücreti dahildir.Buna ek olarak yemek gideri de şirket tarafından karşılanmaktadır.Ayrıca prime dayalı bir çalışma sisteminin olduğunu belirtelim.Verilen hedef ciroların aşılması durumunda,personel maaşlarına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yol Parası + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

5 yorum :

 1. Unlu mamullerin 2018yili maaşı ne kadar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1800 - 2000 TL arasında değişir rakamlar.

   Sil
 2. Maaşlara 2000-2200 diye belirtmişsiniz neye göre 2000tl veriliyor neye göre 2200 veriliyor.Ayrica neden personellere temizlik yaptırılıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tecrübe ve ilk girişte maaş pazarlığına göre değişir.Ayrıca şirkette uzun yıllar çalışmış olmakta var.

   Bir kaç firma dışında hepsinde,malesef temizlik sorunu var.Zira maliyeti düşük tutmak için temizlik personeli istihdam edilmiyor.

   Sil
 3. Beylikduzundeki şubeniz gece 11 kadar açık bunun sebebi nedir müdürleriniz prim almak icin personeli eziyor bunları denetleniyor musunuz

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda