21.03.2018

Bim 2018 Part Time Çalışma Şartları/Maaşları
Hard Dicount formatında bir dev.Ülkemizi küresel perakendeciler listesinde yıllardır tek başına temsil eden büyük bir perakende zinciri.2018 yılında 6 bini geçen şube sayısı ve sayısız yatırımları var.Aynı zamanda ülkemizde istihdama katkılarından dolayı sayısız ödül almıştır Bim.

Bim de part time çalışan birisi ayda en fazla 128 saat çalıştırılabilir. Haftada 30 saattir max ama 1-2 saat fark eder 128 saati doldurtmak isterseniz. Maaş konusu yemek + yol içinde eğer 128 doldurursanız yaklaşık 1150TL maaş alırsınız. Maaşınız eksiksiz her ayın son günü yatar. Eğer son gün pazar gününe denk gelirse 1 ya da 2 gün erken yatırılır. Ve gün içinde yatar gece 12de değil. 

Eğer okul veya başka işiniz yoksa hep akşamcı yaparlar bu daha zordur. Çünkü yoğun saatler çıkış işlemleri vs. Derken çıkmanız geç saatleri bulur. Ama sabahçı olursanız akşama göre çok daha erken çıkarsınız. 

2018 YILI BİM PART TİME ÇALIŞMA ŞARTLARI/MAAŞLARI

Part time çalışıyorsanız genellikle kasada durursunuz. Ve çok dikkatli olmanız gereklidir. Mağaza cirolu ise genellikle sıkı çalışma temponuz olur. Mola 45 dk 1 saat olur. Kasa yoğunlaşırsa molanız rezil olur sürekli çağırırlar ne mola kalır ne birşey. Kasa şifrenizin gelmesi 1 ayı bulur.

İş kolaydır ama eğer başınızdaki adamlar sıkıntılı ise zordur. Ters tiplere vs. Denk gelirseniz, mağaza müdürü hiç mağazada iş yapmaz ki az da olsa yapması gerekiyor , sizi kameradan izleyip yaptığınız en ufak hatayı bile telefondan(mağaza içindeki sabit hat) arayıp suratınıza vurabilir. Bu tamamen çalışma yerinize ve arkadaşlarınıza bağlıdır. Kimisi tolore eder kimisi sıkıntı çıkartır. Tavsiyem ise başlamadan önce çalışma arkadaşlarınızı biraz incelemeniz. İş günleri dışında da arayıp işle ilgili soru da sorabilirler.

Mağazada reyondaki ürünleri düzeltme yığma yapma işte son kullanma tarihi kontrolü bazen camları, kasaları silme , mağazaya mop atma , mal atma , müşteri soruları ile ilgilenme, birbirine karışan ürünleri düzeltme vs...

En önemlisi de part time çalışanların yeri genellikle çok değişir. Sebebi de ara eleman gibi eksik kalan yerlere yönlendirmeden kaynaklıdır.

Part time çalışanlar genellikle sözleşmeli alınır. İstediğiniz an feshi etme hakkına sahipsiniz. 

Not: Başvuru yaptıktan sonra 1-2 ay sonra bile aranabilirsiniz. Cirolu mağazalarda vakit daha çabuk geçer biraz zorlanırsınız ama sorun olmaz.Cirosuz mağazalarda sıkılırsınız tabi bu göreceli.

Çalışan YorumuEklemeyii unuttugum şeyler varmış onları da ekleyeyim. İlk 3 ay deneme süresidir. 3 aydan sonra maaşınıza mağaza primi Yatar. Mağaza cirosuna gore bu miktar degisir. 3 ayda bir envanter sayimi yapılır. Oran tutarsa oradan da prim alirsiniz. Envantere her zaman yazmiyorlar yazarsalar alıyorsunuz. Az bir tersleşirseniz mobbing yapılıyor. Kendinizi ezdirmeyin. Gerekli gordugunuzde de üst yetkiliye de bildirin. Yoksa sikinti yaşarsınız. Hem okula gidip hemde calismayi dusunuyorsaniz iyi bir yer. Mağaza içi ve dışı hirsizliklara dikkat edin. Bunlari da eklerseniz daha bilgilendirici olur. İyi calismalar

34 yorum :

 1. Maaşlar hangi bankaya yatıyor ?

  YanıtlaSil
 2. Bimden ayrildiniz mi maasinz kac gun sonra yatar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayrıldıktan sonraki ilk maaş günü yatar.

   Sil
 3. Haftalik max calisma suresi 30 saati doldurursam ne kadar maas alirim tsk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 900-1100 TL arasında bir ücret alacaksınız.

   Sil
 4. Yeni baslicam ise ucreti sormadim part time ın aylik 70 ila 90 saat arasi calisirsam ne kadar alirim tsk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Partlar aylık 120 saat çalışır ve ücretleri ise 900-1100 TL arasında değişir.

   Sil
 5. Benim ogrenmek istedigim asil sey saat lik ucret nedir 8 ila 10 tl arasi bir ucretmi cevap verdiginiz icin tsk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu net olarak hesaplamak icin,maaş bodrosundaki günlük ücreti bilmek gerekiyor.

   Sil
 6. Merhaba 10 gundur part time olarak calisiyorum gorundugu gibi kolay degil hele aksam kasa sayimi yapilirken insanin strese girmemesi elde degil ms den saatlik ucretin 9.60 tl oldugu ogrendim gecen hafta 31 saat bu hafta ise 37.5 saat yazdılar max calisma saatim 30 bu 7.5 saatin ucretini alabilcekmiyim sormaya cekiniyorum ms ye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fazla çalışma saatlerini denkleştirme şeklinde alacaksınız.Vermeme gibi bir durum söz konusu olamaz.

   Sil
 7. Aylık aldığınız paranın yarısı yemek ve yol paranıza gidiyor bir nevi bedavadan çalışmış oluyorsunuz.BİM-A101 bu tarz marketler yemek ücretini karşılamıyor

  YanıtlaSil
 8. Part time çalışanlsrın izinli günleri var mı

  YanıtlaSil
 9. Haftada 4 gün çalışılıyor sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haftada toplamda 30 saat çalışılıyor.

   Sil
 10. saat kaçtan kaça çalışma saatleri acaba? ben okuldan 4te çıkıyorum 4.30 gibi gelebilirim mesela işe. ayrıca 17 yasında lise öğrencisiyim sorun olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz lise okuyorsanız işe almazlar.En azından mezun olmanız gerekir.

   Sil
 11. Ben uniünivers okuyorum nasıl başvuran bilirim

  YanıtlaSil
 12. İnternetten başvuru yapılmıyormu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bim.com.tr üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

   Sil
 13. Ben hali hazırda bim de çalışıyorum full time olarak. 5 ay full sonrasında part time olarak devam edeceğimi söylediler. Benim perakende sektöründe yıllarım geçti aslında tecrübeliyim. Merak ettiğim tek şey var o da şu. Mesela full çalışan birisini rahatlıkla fazla falan çalıştırıp denkleştirme yapıyorlar. Yani saat vererek zaten haftanın 6 günü her türlü çalıştığım için bu sorun olmuyor da. Part time a geçtiğim zaman çok esnek çalıştırırlar mı yani fazladan mesela hafta da 30 değil de 37.5 saat çalıştırıp sonrasında o saati denkleştirme olarak veririz deme haklarına sahipler mi ? Çünkü o zaman part time çalışmanın bir anlamı kalmaz ben hafta da 5 6 gün mağaza da çalışacaksam dimi. Full time elemana yaptıkları esnek çalışma saatleri kuralını part time elemana da istedikleri kadar uygulayabilirlerse bende okul derslerimi aksatıyor diyerek fazladan çalışmayı reddetsem her hangi bir problem yaşar mıyım ? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,partlar için siz istemediğiniz sürece kimse sizi fazla çalıştıramaz.Yani siz fazla çalışmayı kabul eder,ve karşılığın da denkleştirme yaparım derseniz o ayrı,lakin başka bir şekilde sizden fazla çalışmanız istenmez.O konuda aklınızda bir soru işareti olmasın.

   Sil
 14. Merhabalar bime partime girmeyi düşünüyorum cunki aklımda dersaneye yazılmak var ama dersanenin dersleri 4:30 başlıyor ve haftasonları denem sınavları oluyor partime olarak girersem herzaman sabahcı olmam lazım ve 4:30 dan once cikmam lazım haftasonu izin kullanmam lazım boyle bisey mümkünmü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haftalık toplam 30 saat çalışılıyor.Bazen 30 saati size 3 günde doldurtabiliyorlar.Yani isterlerse yardımcı olabiliyorlar.

   Sil
 15. Part time olarak çalısırsam sigortam yatarmi benim

  YanıtlaSil
 16. Ben lise mezunu oldum ve şimdi bime başvuru yaptım nezaman sonuçlanır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde 10-30 gün içinde dönüyorlar.

   Sil
 17. Part time da sigorta pirime gecıyormu sadece saglıktn mı yarsrlanılıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Primede geçiyor,sağlıktanda yaralanabiliyorsunuz.

   Sil
 18. Bimde parti time olarak calisacam da üniversite bursumun kesilmemesi için sigorta yapmamaları lazim aceba bunun için yardımcı olurlar mi

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda