21.03.2018

Bim 2018 Part Time Çalışma Şartları/Maaşları
Hard Dicount formatında bir dev.Ülkemizi küresel perakendeciler listesinde yıllardır tek başına temsil eden büyük bir perakende zinciri.2018 yılında 6 bini geçen şube sayısı ve sayısız yatırımları var.Aynı zamanda ülkemizde istihdama katkılarından dolayı sayısız ödül almıştır Bim.

Bim de part time çalışan birisi ayda en fazla 128 saat çalıştırılabilir. Haftada 30 saattir max ama 1-2 saat fark eder 128 saati doldurtmak isterseniz. Maaş konusu yemek + yol içinde eğer 128 doldurursanız yaklaşık 1150TL maaş alırsınız. Maaşınız eksiksiz her ayın son günü yatar. Eğer son gün pazar gününe denk gelirse 1 ya da 2 gün erken yatırılır. Ve gün içinde yatar gece 12de değil. 

Eğer okul veya başka işiniz yoksa hep akşamcı yaparlar bu daha zordur. Çünkü yoğun saatler çıkış işlemleri vs. Derken çıkmanız geç saatleri bulur. Ama sabahçı olursanız akşama göre çok daha erken çıkarsınız. 

2018 YILI BİM PART TİME ÇALIŞMA ŞARTLARI/MAAŞLARI

Part time çalışıyorsanız genellikle kasada durursunuz. Ve çok dikkatli olmanız gereklidir. Mağaza cirolu ise genellikle sıkı çalışma temponuz olur. Mola 45 dk 1 saat olur. Kasa yoğunlaşırsa molanız rezil olur sürekli çağırırlar ne mola kalır ne birşey. Kasa şifrenizin gelmesi 1 ayı bulur.

İş kolaydır ama eğer başınızdaki adamlar sıkıntılı ise zordur. Ters tiplere vs. Denk gelirseniz, mağaza müdürü hiç mağazada iş yapmaz ki az da olsa yapması gerekiyor , sizi kameradan izleyip yaptığınız en ufak hatayı bile telefondan(mağaza içindeki sabit hat) arayıp suratınıza vurabilir. Bu tamamen çalışma yerinize ve arkadaşlarınıza bağlıdır. Kimisi tolore eder kimisi sıkıntı çıkartır. Tavsiyem ise başlamadan önce çalışma arkadaşlarınızı biraz incelemeniz. İş günleri dışında da arayıp işle ilgili soru da sorabilirler.

Mağazada reyondaki ürünleri düzeltme yığma yapma işte son kullanma tarihi kontrolü bazen camları, kasaları silme , mağazaya mop atma , mal atma , müşteri soruları ile ilgilenme, birbirine karışan ürünleri düzeltme vs...

En önemlisi de part time çalışanların yeri genellikle çok değişir. Sebebi de ara eleman gibi eksik kalan yerlere yönlendirmeden kaynaklıdır.

Part time çalışanlar genellikle sözleşmeli alınır. İstediğiniz an feshi etme hakkına sahipsiniz. 

Not: Başvuru yaptıktan sonra 1-2 ay sonra bile aranabilirsiniz. Cirolu mağazalarda vakit daha çabuk geçer biraz zorlanırsınız ama sorun olmaz.Cirosuz mağazalarda sıkılırsınız tabi bu göreceli.

Çalışan YorumuEklemeyii unuttugum şeyler varmış onları da ekleyeyim. İlk 3 ay deneme süresidir. 3 aydan sonra maaşınıza mağaza primi Yatar. Mağaza cirosuna gore bu miktar degisir. 3 ayda bir envanter sayimi yapılır. Oran tutarsa oradan da prim alirsiniz. Envantere her zaman yazmiyorlar yazarsalar alıyorsunuz. Az bir tersleşirseniz mobbing yapılıyor. Kendinizi ezdirmeyin. Gerekli gordugunuzde de üst yetkiliye de bildirin. Yoksa sikinti yaşarsınız. Hem okula gidip hemde calismayi dusunuyorsaniz iyi bir yer. Mağaza içi ve dışı hirsizliklara dikkat edin. Bunlari da eklerseniz daha bilgilendirici olur. İyi calismalar

2 yorum :

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda