2.03.2018

Fiskomar Çaışma Şartları/MaaşlarıFiskomar,1988 yılında mamullerinin satışa sunulduğu büfeler şeklinde faaliyete başlayan daha sonra markete dönüşen Fiskobirlik bünyesindeki Satış Mağazaları Müdürlüğü ve bağlı marketleri; Fiskobirlik ve 49 Tarım Satış Kooperatifinin iştiraki ile 23 Temmuz 2002 tarihi itibarı ile Fiskomar Gıda Temizlik Marketçilik Ticaret A.Ş. adı altında şirketleşerek, Genel Müdürlüğü Giresun merkezde olmak üzere kendisine bağlı 18 şubesi ile 12.000 m kapalı alana kurulu satış mağazaları zinciri olarak marketçilik sektöründe faaliyet göstermektedir.

FİSKOMAR ÇALIŞMA ŞARTLARI

Fiskomar'da günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalışır.Vardiyalar sabahçı ve akşamcı şeklinde olur.Vardiya düzenini ve haftalık izin düzeninden birim şefiniz sorumludur.

FİSKOMAR PERSONEL MAAŞLARI

Bir çok yerel perakendecide olduğu gibi Fiskomar da personel maaşları farklılık gösteriyor.Yerel perakendeciler personel konusunda biraz daha vefalı ve tutucudur diyebiliriz.Zira şirkette uzun yıllardır görev yapan,tezgahtarlar bu konuda biraz şanslıdır diyebiliriz.

Firmada tezgahtarlar yani Kasap-Şarküteri ve Manav haricinde kalan çalışanlar Kasiyer,Reyon Personeli vb... Asgari Ücret ile istihdam edilmektedir.Tezgahtar maaşları ise çalıştığı yıl ve iş tecrübesine göre Asgari Ücretin bazı durumlarda %50 üzerine çıkabilmektedir.

Tabi sadece maaş ile sınırlı değil ödemeler.Firma personel yemeğini  karşılıyor ve Prim sistemi ile satışa göre ödül veriyor.Her ay mağazalara hedef cirolar verilir bu hedef ciroların aşılması durumunda,her personel maaşına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Kısaca özetlemek gerekirse Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Mağaza yöneticilerinin çalışma saati ve maaşları personelden farklıdır.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda