19.03.2018

Onur Market Bir Geleneği Yad EttiOnur Market,Çanakkale Bursa'da yaşattı.2 bin vatandaşa kırık çorba ikram edilerek,Çanakkale Şehitleri yad edildi.

Çanakkale ruhu, Çanakkale Zaferi’nin 103'üncü yılında, perakende sektörünün lider markaları arasında yer alan Onur Market tarafından ikram edilen “Kırık Budağ Çorbası” ile yaşatıldı. Bursa'da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103'üncü yıl dönümünün ilk etkinliği, günün ilk ışıklarında Ulu Camii'de gerçekleştirildi.

Sabah namazının ardından Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanca görev yapan ve tarihin akışını değiştiren şehitler ve gazilerin temel öğünlerden olan “Kırık Buğday Çorbası”, namazdan çıkanlar ve çevredekilere olmak üzere yaklaşık 2 bin vatandaşa ikram edildi.

Başkan Aktaş da katıldı

Etkinliğe katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Çanakkale ruhunu anlamanın çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Başkan Aktaş yaptığı açıklamada, "Bugün hem şehrimizde hem ülkemizde farklı etkinliklerle farklı aktivitelerle Çanakkale ruhunu anlamaya çalışacağız. Tabii Bursa'da da sabahın bu güzel ve bereketli vaktinde gerçekleştirdikleri bu etkinlik için ben Onur Market’e çok teşekkür ediyorum. Farkındalık oluşturan, çok güzel bir etkinliğe imza attılar. Çanakkale ruhunu anlamak gerekir diyoruz. Çünkü Çanakkale; imanın teknolojiye, imkansızlıkların varlığa ve güçlüklere karşı galip geldiği çok özel zamanlardı. Dolayısıyla açlıkla, yokluklarla, bir tas bile olmayan, yarım, tadı tuzu olmayan çorbalarla, atlanan öğünlerle Çanakkale Zaferi kazanıldı." şeklinde konuştu.

Minnetle yad ediyoruz

Onur Market Bursa Bölge Koordinatörü Murad Yavuz Gök ise yaptığı açıklamada, "Çanakkale'de göğüs göğüse savaşan askerlerimizin zahmetle içtikleri ve belki de içemedikleri çorbayı biz bugün minnetle içtik. Bu geleneksel hale gelecek olan etkinliğimizi bundan sonra her yıl 18 Mart'ta İnşallah Ulu camide tekrar gerçekleştiriyor olacağız." ifadelerine yer verdi.

Anma programı kapsamında Ulu Camii’nin avlusunda Çanakkale Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitlik’in minyatürü de sergilendi.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda