3.04.2018

Bizim Toptan'dan Dijital Yenilik Atılımı

69 ilde, 176 mağazasıyla, Türkiye’nin organize toptan ticaret sektöründe mağaza sayısı bakımından en büyük, erişilebilirlik açısından en yaygın firması olan Bizim Toptan Satış Mağazaları e-ticaret sitesini yeniledi. Müşterisine hem toptan hem perakende on-line alışveriş imkanı sunan Bizim Toptan’ın yeni e-ticaret sitesi BizimToptan.com.tr, kolay ulaşılabilirliği, kullanıcı dostu tasarımıyla, zengin ürün çeşitliliğini, toptan market fiyatı avantajıyla müşterilerine en hızlı şekilde ulaştıracak.

Hızlı tüketim ve gıda ürünlerinin on-line satışı, gıda dışı ve tekstil kategorilerine göre belli bir büyüklüğe daha geç ulaşmış olsa da, günümüzde çok hızlı bir büyüme içinde olduğunu belirten Bizim Toptan Satış Mağazaları Özel Kanallar Satış Direktörü Veysel Hasanhocaoğlu, “Piyasadaki oyuncuların çoğunluğu son tüketiciye yönelik hizmet sunuyor. Bizim Toptan olarak kurumsal ve profesyonel müşteriye on-line hizmeti sunan öncü firma olmayı hedefliyoruz” dedi.

Zengin ürün çeşitliliğini, toptan market fiyat avantajıyla en hızlı şekilde müşterilerine ulaştıracaklarını belirten Hasanhocaoğlu, yapılan yeniliklerle ilgili şu bilgileri verdi: “Bu yıl ağırlık verdiğimiz dijitalleşme çerçevesinde e-ticaret sitemize yeni bir yüz ve işlerlik kazandırdık. E-ticaret’te bugüne kadarki dönem bizim için bir test süreciydi. Ürün çeşitliliğinin sınırlı kaldığı eski sitenin teknolojik altyapısı nedeniyle de müşteri deneyimi açısından performansının düşük olduğu, fiziksel mağaza tarafındaki promosyon kurgularını uygulayamadığımız ve e-ticarete özel kurguları yapamadığımız, off-line müşteri ile on-line müşteriyi entegre edemediğimiz bir yapıya sahiptik.

Yeni siteyle birlikte, 'omnichannel' stratejisi içinde, mevcutta çok güçlü olan off-line CRM yapısına entegre edilen, müşterisini çok daha iyi tanıyan ve özel hizmet sunan bir e-ticaret sitesi ortaya çıktı. Örneğin devletin gıda üreticilerine sunduğu yüzde 1’lik KDV avantajı ile mağazalarda seçilmiş ürünleri satın alabilen üreticiler, CRM entegrasyonu sayesinde yeni e-ticaret sitesi üzerinden de aynı şekilde avantajlardan yararlanarak işlem yapabiliyor. Müşterilerimizin sipariş verme aşamasından ürün ellerine ulaşana kadar tüm süreçleri rahatlıkla takip edebileceği, sitede aradığı ürüne kolaylıkla ulaşabileceği, genel ve kendi dahil olduğu müşteri grubuna özel kampanyalardan yararlanabileceği, özet olarak çok daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşayabileceği bir e-ticaret sitesine sahip olduk.”

Yaklaşık 2 bin kişiye doğrudan istihdam imkanı sağlayan, Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan Bizim Toptan, yeni dijital yatırımıyla yaptığı yeniliklerin başında müşterilerinin, bin 500’e yakın ürün çeşidine, fiyat aralığına, markasına ve kategorisine göre rahatlıkla ulaşılabilmesini sağlamak yer alıyor. Ayrıca farklı ürün kategorilerinde yapılan kampanya ve indirimlerden herkesten önce üyelerin haberdar olmasını ve karlı alışverişler yapabilmesini hedefliyor. Güvenli alışveriş ise en ön planda tutulan özellik olarak öne çıkıyor.

Sistem nasıl işliyor?

BizimToptan.com.tr’den alışveriş yapılabilmesi için kullanıcıların öncelikle üyelik hesabı oluşturmaları gerekiyor. Hem bilgisayardan hem de mobile özel deneyimle telefonlardan siparişler kolaylıkla oluşturulduktan sonra en kısa sürede belirtilen adrese kargo ile teslim ediliyor. Büyük hacimli alışverişler için kargo dışında lojistik çözümleri, mağazadan teslim alma alternatifleri de yakın zamanda sisteme dâhil olacak. Yeni e-ticaret sitesi için özelleştirilen Depo Yönetim Sistemi sayesinde siparişlerin depodan adrese kadar olan kargo süreci on-line şekilde takip edilebiliyor. 99 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo ve kolay iade özellikleri yapılan yenilikler arasında. İlerleyen aşamalarda kullanıcılar, mağazada sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden Click & Collect yöntemi ile internetten sipariş verip, seçtikleri mağazadan belirttikleri saatte ürünlerini teslim alabilecekler.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda