3.05.2018

Gıda Güvenliği Kongresi Bugün BaşlıyorGıda Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen ve gıda sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren Gıda Güvenliği Kongresi'nin 6’ncısı 3 - 4 Mayıs günlerinde İstanbul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Ülkemizde ve bölgemizde ana teması sadece gıda güvenliği olan tek kongre olma özelliği taşıyan 6’ncı Gıda Güvenliği Kongresi için ön hazırlıklar tamamlanarak geri sayım başladı.

6’ncı Gıda Güvenliği Kongresi'nin günümüzün ve geleceğin sorunlarına ışık tutabilmesi için çok yoğun ve titiz bir ön hazırlık dönemi geçirdiklerini söyleyen Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, iki günlük kongre takvimine çok kapsamlı bir içerik planladıklarını belirtti. Samim Saner: “6. Gıda Güvenliği Kongresi kapsamında sektörden iyi uygulamalar, yurt dışında ve yurt içinde ortaya çıkan yeni konular, fırsatlar, tehlikeler ve yeni gıda güvenliği teknolojileri hakkında vizyonumuzu açacak çok doyurucu sunumların yapılacağı özel bir kongre düzenliyoruz.” dedi.

Yarı tematik olarak gerçekleştirilen Kongre’de her yıl oturumların bir kısmının başlığı önceden belirleniyor. Bu kez "Tarım ve Gıda Yazarları Konuşuyor: Gıda Güvenliğinde Doğru Bilgiye Ulaşımda Basının Sorumluluğu", “Gıda Güvenliğinde Yenilikler”, “Bir Sosyal Sorumluluk Örneği: Güvenilir Eller”, “Gıda Güvenliği ve Sağlık İlişkisi”, “İklim Değişikliği ve Gıda Güvenliği” ile “Farklı Yönleriyle İşlenmiş Gıdalar Forumu” oturumları tematik olarak düzenleniyor.

Katılımcıların kayıt işlemlerini online olarak www.gidaguvenligikongresi.org linkinden gerçekleştirebildikleri 6. Gıda Güvenliği Kongresi'nde 3 - 4 Mayıs tarihlerinde 3 paralel programda toplam 18 oturum gerçekleştirilecek ve bu oturumlarda yurt içinden ve yurt dışından ünlü isimler, akademisyen, uzman ve sektör mensuplarından oluşan 20 yabancı ve 48 yerli konuşmacı sunum yapacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Uluslararası Gıda Koruma Birliği - IAFP’ın yanı sıra 9 paydaş ve 22 destekleyen kurumun yer aldığı, 6. Gıda Güvenliği Kongresi ele alınacak başlıklar kapsamında, ülkemizde ve dünyada gıda güvenliği konusunda bir çok yeni yaklaşım ve önlemi de ortaya koyacak.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda