4.06.2018

Penti Çalışma Şartları/MaaşlarıPenti,1950 kurulmuş ve özellikle 1999 yılından itibaren tekstil perakendeciliğine yön veren markalardan biri olmuştur.Firma kısa sürede büyük ölçüde bir gelişim göstererek,neredeyse her Avm'nin içinde bir satış mağazası bulundurma başarısını göstermiştir.

Penti Çalışma Şartları

Penti'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilip,vardiya düzeni ve kontrolü mağaza yöneticiler tarafından yapılmaktadır.

Yeri gelmişken ekleyelim,firma personel seçiminde oldukça titiz davranmaktadır.İş başvurularınızı kariyer siteleri,resmi web sayfası ve mağazalar üzerinden yapmanız mümkün.Lakin geri dönüşler yoğunluktan dolayı biraz uzun sürebiliyor.

Penti Maaşları

Firmaya yeni başlayan bir personel Asgari Ücretten yaklaşık %25 daha fazla bir ücret almaktadır.Tabi maaşınıza ek ödemeler bununla sınırlı değil.Yemek ücretleri yine firma tarafından karşılanmaktadır.Her mağazada personel servisi olmasa da,şehir dışında olan Avm'ler de sadece akşam kapanışında,personel servisinden yararlanmanız mümkün.

Ve gelelim en can alıcı noktaya firma da Prim sistemi vardır.Verilen hedef ciroları aşmanız durumunda maaşınızın %50'si kadar bile Prim almanız mümkün.Prim kotaları yöneticiler tarafında personele yazılı ve sözlü olarak bildirilir.Bunun dışında resmi tatillerde,bayramlarda çalışmanız durumunda,maaşınıza ek bir mesai ödemesi almanız söz konusu.

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yemek Ücreti + Akşam Servisi + Prim gibi bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Ayrıca eklemekte yarar var,şirkette çalışmış olduğunuz yıl ve tecrübeniz arttıkça hem maaşınız hemde,unvanınız yükselecektir.

Not: Yönetici çalışma şartları ve maaşları farklıdır.

10 yorum :

 1. Bana görüşmeye gittiğim de maaş yemek yol dendi ama yol ücreti veriliyor mu ne kadar veriliyor maaşla beraber mi yatıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her mağaza için verilmiyor.Verilen mağazalae için ise 230 TL olması gerekiyor.

   Sil
 2. Yönetici konumu ile ilgili de bilgi verirseniz çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklınıza takılan bir konu varsa sorabilirsiniz. :)

   Sil
 3. Yemek ücreti ne kadar veriliyor

  YanıtlaSil
 4. Hamileyken çalışmana izin veriyorlar mı yoksa işten çıkarıyorlar mı

  YanıtlaSil
 5. Mini etek giyme zorunlulu varmı

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda