4.06.2018

Tchibo'dan "Yeşil Mağaza" ModeliTchibo, İstanbul’daki İstinye Park ve Ankara’daki Panora AVM mağazalarında ‘Yeşil Mağaza’ modeliyle hizmet veriyor.
Sürdürülebilirlik kavramını iş yapış biçimlerinin merkezinde konumlandıran Tchibo, sektörüne örnek olacak çalışmalar yapıyor.

Haftalık değişen temaları ile farklı bir perakendecilik hizmeti sunan Tchibo, İstanbul İstinye Park ve Ankara Panora AVM mağazalarını WWF-Türkiye işbirliği ile çevreye duyarlı bir şekilde tasarlıyor. Mağaza içerisinde kullanılan ısıtma ve soğutma sisteminden elektrik-su tüketimine, atık yönetiminden kağıt tüketimine kadar farklı alanlarda WWF-Türkiye’nin önerdiği çevre standartlarına yönelik uygulamalar yapılıyor. Aynı yaklaşımı İstanbul’daki merkez ofisine de taşıyan Tchibo, WWF tarafından belirlenen “Yeşil Ofis” standartlarıyla çalışıyor.

Yüzde 100 sürdürülebilir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Tchibo, kahvelerinin yüzde 36’ını sürdürülebilir çiftçiliğin mahsulü olarak tüketicisiyle buluşturuyor. Kahve sektörünün sürdürülebilir gelişimini de destekleyen Tchibo, 2012 yılında hayata geçirdiği Tchibo Joint Forces programı ile küçük çiftlik sahiplerini eğiterek geleneksel tarımdan ekonomik, çevresel ve sosyal açılardan sürdürülebilir tarıma geçişte onlara destek oluyor. Aynı zamanda, Tchibo mağazalarındaki kahve barlarında sadece sürdürülebilir kahveler kullanıyor.

Tüketicilerine kaliteli kahvenin yanı sıra pratik ve fonksiyonel ürünler de sunan Tchibo, tekstil ürünlerinin yaklaşık olarak yüzde 80’inin organik pamuktan yapılmasından dolayı, dünyanın 3. büyük organik pamuk kullanan satış kanalı oldu. DOĞA DOSTU sürdürülebilir bir giyim koleksiyonu sunan Tchibo’da ahşap ürünlerin de yüzde 60’ı, ormanların biyolojik çeşitliliğine, verimliliğine ve ekolojik süreçlerine zarar vermeden elde edildiğini onaylayan Forest Stewardship Council (FSC) standartlarına uygun. Tchibo ayrıca, 2014 yılından bu yana kataloglarını da FSC standartlarına uygun olarak üretilen kağıtlara basıyor ve tüm bahçe mobilyası ürünlerini yüzde 100 Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı materyallerden üretiyor.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda