11.08.2018

Ekol Çalışma Şartları/MaaşlarıEKOL, 70'li yıllarda Ankara'nın Ulus semtinde küçük bir dükkanda faaliyetine başlamış daha sonra Ankara Kızılay'da büyümesini sürdürerek bugünün temellerini oluşturan yapısına kavuşmuştur. 1993 yılına gelindiğinde EKOL Markası Kadın Giyim pazarında üretim ve toptan satış ile ismini ulusal çapta hızlıca duyurmaya başladıktan sonra stratejik bir kararla mağazalaşma sürecine girmiştir. Bugün 40’tan fazla şehirde 75’e yakın mağaza, toptan satış ile yüzlerce corner’da ürünleri müşterileri ile buluşmaktadır.

Ekol Çalışma Şartları

Ekol'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilip,vardiya düzeni ve kontrolü mağaza yöneticiler tarafından yapılmaktadır.

Yeri gelmişken ekleyelim,firma personel seçiminde oldukça titiz davranmaktadır.İş başvurularınızı kariyer siteleri,resmi web sayfası ve mağazalar üzerinden yapmanız mümkün.Lakin geri dönüşler yoğunluktan dolayı biraz uzun sürebiliyor.

Ekol Maaşları

Firmaya yeni başlayan bir personel Asgari Ücretten yaklaşık %25 daha fazla bir ücret almaktadır.Tabi maaşınıza ek ödemeler bununla sınırlı değil.Yemek ücretleri yine firma tarafından karşılanmaktadır.Her mağazada personel servisi olmasa da,şehir dışında olan Avm'ler de sadece akşam kapanışında,personel servisinden yararlanmanız mümkün.

Ve gelelim en can alıcı noktaya firma da Prim sistemi vardır.Verilen hedef ciroları aşmanız durumunda maaşınızın %50'si kadar bile Prim almanız mümkün.Prim kotaları yöneticiler tarafında personele yazılı ve sözlü olarak bildirilir.Bunun dışında resmi tatillerde,bayramlarda çalışmanız durumunda,maaşınıza ek bir mesai ödemesi almanız söz konusu.

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Yemek Ücreti + Akşam Servisi + Prim gibi bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Ayrıca eklemekte yarar var,şirkette çalışmış olduğunuz yıl ve tecrübeniz arttıkça hem maaşınız hemde,unvanınız yükselecektir.

Not: Yönetici çalışma şartları ve maaşları farklıdır.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda