10.06.2019

''Sağlıklı Adımlar'' İçin YarıştılarMilli Eğitim Bakanlığı ve Nestle Türkiye iş birliğiyle 2012 yılından bu yana yürütülen ''Sağlıklı Adımlar'' projesi kapsamında düzenlenen öğretmenlere yönelik iyi uygulamalar ve çocuklara yönelik resim yarışmalarının sonuçları belli oldu.

Projenin uygulandığı 15 ilde yer alan 76 okuldaki üçüncü sınıf öğretmenlerinin geliştirdiği yeni ve farklı uygulama yöntemlerinin değerlendirildiği “İyi Uygulamalar Yarışması”na 10 öğretmen katıldı. Dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularının öğrencilere en etkili şekilde anlatılmasını hedefleyen yarışmada başvurular Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü temsilcileri ve Nestlé Kurumsal İletişim birimi görevlilerinden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi.

Değerlendirme sonucunda Adana Necatibey İlkokulu’ndan Berrin Figen Akgül birinci olurken, İstanbul Şehit Askeri Çoban İlkokulu‘ndan Banu Ergüç Şahan ikinciliği, Samsun Cumhuriyet İlkokulu‘ndan Tülay Akıncı üçüncülüğü kazandı. Hatay T.O.B.B İlkokulu’ndan Hülya Yılmaz ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Resim Yarışması’na yoğun ilgi 

Projenin yürütüldüğü okulların üçüncü sınıf öğrencilerinin dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında edindikleri bilgi ve becerileri resim yoluyla ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Adımlar Resim Yarışması”na 11 Şubat - 29 Mart günleri arasında bin 149 öğrenci resimlerini göndererek başvuruda bulundu.

Proje paydaşlarından oluşan jüri heyeti tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ilk üçe girenler İstanbul Şehit Askeri Çoban İlkokulu’ndan Zeynep Berra Gürcan, Ordu Zeki İnan İlkokulu’ndan Müberra Özata ve Adana Necatibey İlkokulu’ndan Arya Derin Gökçe oldu. Adana Hürriyet İlkokulu’ndan Sara Faor ve Şanlıurfa Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Muhammed Emin Müjdeci de mansiyon ödülü kazandı.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda