7.08.2019

Rockwell Automation'dan Türkiye AtağıDünyanın sadece endüstriyel otomasyon ve bilgiye odaklı en büyük şirketi Rockwell Automation, globalde uygulanan Tek Distribütör (Limited Distributor) modelini Türkiye’de de uygulamaya başladı. Rockwell Automation, uzun süredir işbirliği yaptığı Market Otomasyon ile tek distribütörlük anlaşması imzaladı. Bu kapsamda Rockwell Automation, Market Otomasyon ile birlikte Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde satış ofisleri açacak.

Dünyada 80'den fazla ülkede 23 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Rockwell Automation, Türkiye’de Market Otomasyon ile tüm ürün gruplarına hizmet edecek tek distribütörlük anlaşmasını imzaladı. Tek distribütörlük modelinin duyurulduğu basın toplantısına Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren ve Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ katıldı.

Endüstri 4.0 konusunda büyük bir istek var

Dünyada Endüstri 4.0 konusunda en çok yatırımın Avrupa Birliği ülkelerinde yapıldığını söyleyen Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren, “Türkiye olarak Endüstri 4.0 konusunda henüz gerideyiz. Ancak bu konuda müşterilerimizde ciddi bir istek var. Biz de Rockwell Automation olarak müşterilerimize daha kaliteli teknik ve ticari hizmet desteği sağlayabilmek için globalde olduğu gibi Türkiye’de de Tek Distribütör (Limited Distributor) modeline geçtik. 2009 yılından bu yana iş ortaklığımız olan Market Otomasyon, bugünden itibaren çözümlerimizin ve ürünlerimizin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olacak” dedi.

Bu anlaşma doğrultusunda Market Otomasyon ile birlikte Marmara Bölgesi dışında özellikle Anadolu’da büyüme hedeflediklerini söyleyen Ediz Eren, sözlerine şöyle devam etti: “Market Otomasyon ile işbirliğimiz çerçevesinde bölge ofisi uygulamasına başlıyoruz. Bu yıl içerisinde Bursa, İstanbul ve İzmir’de satış ofisleri açılacak. 2022 yılının sonuna kadar ise Ankara, Konya ve Gaziantep illerinde de Market Otomasyon tarafından açılan satış ofisleri ile var olacağız. Hedefimiz özellikle Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde hızlı bir büyüme gerçekleştirmek.”

Market Otomasyon çalışan sayısını 2 katına çıkaracak

Türkiye’nin ekonomisine ve sanayideki potansiyeline duydukları güvenle yatırım yapmaya karar verdiklerini ifade eden Market Otomasyon Genel Müdürü Gökhan Bozdağ, “Endüstri Otomasyon sektöründe en yeni teknolojileri müşterilerimizle buluşturuyoruz. Türkiye’nin sanayi gücüne olan güvenimizle birlikte otomasyon ihtiyaçlarının daha da artacağını ön görerek, böyle bir yatırımı hayata geçirmeye karar verdik. Bu kapsamda Rockwell Automation ile Tek Distribütörlük anlaşması yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ülke ekonomisine duyduğumuz güven ile yatırımlarımızı hızlandırarak istihdamımızı artıracağız. Bu anlaşma ile birlikte kısa süre içerisinde 30 olan çalışan sayımızı Rockwell Automation’ın da desteği ile iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Meslek liselerinde otomasyon eğitimi verilecek

Rockwell Automation’ın otomasyon alanındaki know-how’ını Türkiye’yle paylaşmak istediklerini belirten Bozdağ, “Bu anlaşma kapsamında Rockwell Automation ile birlikte birçok önemli çalışmayı da başlatıyoruz. Ülke ekonomimize katkı sağlamak için en önemli konularımızın başında sektördeki kalifiye eleman eksikliğini gidermek yer alıyor. Bu kapsamda Eylül ayı itibarıyla Rockwell Automation ile müşterilerimize yönelik “Dijital Dönüşüm” başlıklı seminerler ve teknik eğitimler düzenlemeye başlayacağız. Bununla birlikte tüm bilgi birikimimizi aktarmak için pilot okullar belirledik. İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Rosvita-Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne deney setleri verdik. Öncelikle öğretmenlerimize otomasyon eğitimi vereceğiz” dedi.

Rockwell Automation, 2013 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi’nde hayata geçirdiği Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü Laboratuvarı’nda öğrencilerin eğitimine destek olmaya devam ediyor.

Yorum Gönderme

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda