4.10.2019

21 şubeli Asfora Marketler Zinciri konkordato ilan etti.
Konkordato ilan eden şirketler kervanına bu sefer bir market zinciri eklendi. Konya'nın perakende devlerinden 21 şubeli Asfora Marketler Zinciri konkordato ilan etti.

Yerel bir haber sitesinde yayınlanan habere göre ilanda, "19/09/2019 tarihinden başlamak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı verilerek, geçici konkordato komiseri olarak serbest muhasebeci mali müşavir İbrahim Eke atanmıştır" ifadelerine yer verildi.

sfora yetkilileri, sektörde yaşanan ekonomik kriz ve yüzde 25 daralmadan dolayı borçların ödenemediğini, bu yüzden konkordatoya başvurmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

1984 yıllında perakende ve toptancı olarak ticari hayatına başlayan ve Habip Güngör'ün başkanlığında dört kardeşin bir araya gelerek kurdukları Asfora Marketleri, ilk mağazasını Konya'nın Karakayış Mahallesinde açmıştı.

2019 yılı itibari ile 21 mağazası bulunan Asfora’nın 2023 deki hedefi 42 mağazaya ulaşmaktı. Yönetim Kurulu Başkanı Habip Güngör, aynı zamanda Konya Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanlığı’nı da yürütüyordu.

1 yorum :

  1. Keşke aza şükretmeyi bilseler böyle olmazdı. Makromarket in yolunu izlemeye devam ediyorlar. Makromarket birden atılım yaparak yüzlerce mağazaya ulaştı sonra çektiği kredileri ödeyemeyince konkordato talep etti sonu hüsran işçiler hala alacaklarını alamadılar. Ne oldu asfora makronun bazı şubelerini devraldı ve zor duruma düştü bunun yanında konyalı yerel marketlerden bazılarınında gündemde zorluk çektiklerini duymuyor değiliz ama olan sadece işçiye olur parababaları yapacağını yapmıştır zaten.

    YanıtlayınSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda