9.11.2019

Koroplast Kimin?Perakendenin dinamikleri marketlerin olmazsa olmaz ürünlerini üreten Koroplast Markasını bilmeyen yoktur.Koroplast,ürün portföyünde oldukça çeşitlilik bulunduran ve eviniz için kolay iş çözümleri sunan kendi,varyantında lider bir firmadır.

Eli ve Rafael Duvenyaz kardeşler 1973 yılında, Topkapı’da kurulu olan bir düğme fabrikasını satın aldı. Aile, Korozo ismini koruyarak ham madde işinin yanı sıra ambalaj üretimine başladı. Korozo Ambalaj’ın ilk yıllarında 9 kişilik ekip ayda 40 ton üretim gerçekleştirdi ve kademeli bir şekilde büyüdü. Sefaköy fabrikasının 1976 yılında devreye girmesiyle atılımları hızlandı. 1981 yılında Koroplast markası ile Türkiye’nin ilk çöp torbası ve buzdolabı poşeti üretildi.


90’lı yılların başında özellikle Rusya pazarının açılması ile ihracata ağırlık verildi. Yine bu yıllarda flexible ambalaj yatırımlarına da hız verildi. Yenilikçiliği, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelikleri olarak gören Duvenyaz Kardeşler, bu yaklaşımlarını gerçekleştirdikleri her yatırımda ve attıkları her adımda koruyarak Korozo’nun bugünlere gelmesini sağladılar.

Korozo, bugün Türkiye’nin lider ambalaj üreticisi konumunda yer alırken, firmayı bugünlere taşıyan Eli ve Rafael Duvenyaz kardeşler halen Korozo Yönetim Kurulu Onursal Eş Başkanları olarak markaya tüm desteklerini sürdürmektedirler.

Yorum Gönderme

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda