4.02.2020

81 Yıl Çalıştı Emekli Olduktan İki Ay Sonra Öldüİngiltere'de yaşayan bir adam, 81 yıl çalışarak ikinci defa emekliliğe hak kazandı. Emekli olduktan 2 ay sonra, 94 yaşında hayatını kaybetti.

Dünyanın en yaşlı süpermarket çalışanı olarak ünlenen Reg Buttress, hayatını kaybetti. 94 yaşındaki adam, yaklaşık 2 ay önce emekliye ayrılmıştı.81 yıl aynı markette çalışmanın verdiği azim ile hayatına devam eden adam,emekli olduktan sonra iş yeri ve arkadaşlarından ayrı kalmanın acısına ancak iki ay dayanabildi.


2. EMEKLİLİĞİNİ HAK ETMİŞTİ 

Buttress, 30 yılı aşkın süredir Güney Gallerdeki Cwmbran kentinde bulunan Sainsbury isimli süper markette çalışıyordu. Bir ömüre iki çalışma hayatı sığdıran Buttress, ikinci defa emekliliğe hak kazanmıştı.

13 YAŞINDAN BERİ ÇALIŞIYOR

İlk emekliliğinden sonra 65 yaşındayken başladığı işinde, 30 seneyi aşan aralıksız çalışma hayatı sonrası tekrar emekliliğe hak kazanan adam, çalışmaya tam 81 yıl önce bir maden ocağında başlamıştı. İşini sevdiğini ve markete gelen insanlarla tanışmaktan hoşlandığını söyleyen Buttress, 13 yaşından beri hep bir işim vardı ve hiç işsiz bir insan olmayı düşünmedim demişti.

Yorum Gönderme

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda