13.10.2020

Sanal Market Şoför Çalışma Şartları/Maaşları


2020 yılında Covid-19 adlı henüz aşısı bulunmayan virüsün tüm dünyayı etkisi altına almasıyla,bir çok sektörde inişler ve çıkışlar görülmeye başladı.Perakende sektörü bu anlamda ivmesini yukarıya doğru tırmandıran nadir sektörlerden olmayı başardı.Özellikle fiziki mağazaları tercih etmeyen müşterilere alternatif alışveriş deneyimi olarak sunulan sanal alışveriş yani internet üzerinden alışveriş imkanı,bir anlamda gıda sektörünün can simidi oldu.

Ülkemizde de durum bu şekilde ilerliyor.İnternet üzerinden alışveriş artık daha sağlıklı ve tercih edilebilir.Tabi bu alışveriş deneyimi aynı zamanda çalışanlar ve tedarikçiler için bir fırsat.Sektörün en kadim şirketi ve internet üzerinden alışverişi ülkemizde 25 yıl önce kullanıma açan Migros,bu anlamda her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır.

Son 3 yılda Migros'un sanal alışveriş rakamları o kadar büyümüştür ki,kendi lojistik zinciri yetersiz kaldığından olsa gerek,şahsı arabası ile çalışmak isteyenlere ek bir gelir kapısı açmıştır.İşte merak ettiğiniz konu Migros Sanal Market Şoför/veya Kendi arabası ile çalışanlar için şartlar ve Kazançlar.


Migros Sanal Market'de Kendi Arabam ile Çalışabilir miyim?Şartlar Nelerdir?

Bu soruya kısaca evet diyelim.Kendi arabanız ile çalışmanız mümkün,lakin bu konuda bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor.Migros,Sanal Market için Lojistik desteğini Murat Lojistik adında bir şirketten almaktadır.bazı kaynaklar da bu şirketinde Migros'a ait olduğu denilse de,net bir bilgi yok.

Murat Lojistik,sizden yaşı 2-3'ü geçmeyecek soğutma özelliğine sahip kapalı kasa bir araç,teminat ve bu aracı kullanan kişinin temiz bir geçmişe sahip olmasının yanı sıra,sigortalı olarak çalıştırılmasını isteyecektir.Bunun dışında firma ile sizin aranızda imzalanacak bir sözleşme olacak,detaylarını ancak imza aşamasında öğreneceksiniz.

Sanal Market'de Kendi Arabası ile Çalışanlar Ne Kadar Kazanır?

Evet geldik en çok merak ettiğiniz konuya.Hemen cevap verelim,Sanal Market'de kendi arabası ile çalışanlar,işçi olarak maaşla çalışan bir kişiden daha fazla kazanır.Her ne kadar kazançlar bölgelere ve çalışılan mağazalara göre farklılık gösterse de,en düşük bölge de dahi çalıştığınızı varsayarak yine de iyi kazandığınızı söyleyebiliriz.

Kazançlar hakkında kesin olmayan rakamlar vermemizi isterseniz,en düşük kazanç sağlayanın Asgari ücretin 4 katını,en fazla kazanın ise 10 katına kadar kazanç sağladığını söylemek mümkün.Tabi kendi içinde oldukça farklı kalemlerde kazançlar sağlayan Sanal market Taşıyıcılığı,oldukça karlı bir iş olduğu kadar,zahmetli ve yorucu olduğunu da söyleyelim.Bu arada eklemekte yarar var Bahşişler ile de gayet ciddi bir gelir elde edeceksiniz.

Sanal Market Taşıyıcılığı İçin Başvuruyu Nereye Yapabilirim?

Başvuru konusunda en net ve kesin bilgiyi size bağlı bulunduğunuz Bölgede bulunan Migros Genel Müdürlüğü verecektir.Ankara da bulunanlar Ankamall Migros'tan,İstanbul da bulunanlar ise Ataşehir Migros'tan gerekli yönlendirmeleri isteyebilir.

Konu hakkında sorularını olursa,Yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Yorum Gönderme

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda