1.01.2021

BİM 2021 Personel Maaşları/Çalışma Şartları


2021'e girdiğimiz şu günlerde Perakende Kulis olarak yine gelenekselleşmiş olarak,siz değerli okurlarımız için büyük perakendecilerin çalışma şartlarını ve en çok merak ettiğiniz maaş oranlarını kaleme alacağız.Geçtiğimiz 2020 yılında pandeminin de etkisi ile sektörde,firmalar çok uç rakamlarda büyüme gerçekleştirdi.Şüphesiz bu büyümeden personellerde nasibi alacaktır.İşte en detaylı şekilde BİM Çalışma şartları/Saatleri ve Maaşları hakkında merak ettiğiniz bilgiler.

2021 YILI BİM PERSONEL ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM'in 2021 yılı için çalışma şartlarını ele almak gerekirse geçmiş dönemlere nazaran,herhangi bir değişim söz konusu değil.Zira yasalarda ne varsa BİM,aynı şekilde personel istihdam etmektedir.Kısaca özetlemek gerekirse günlük çalışma saati 8,5 saat olarak tanımlanmıştır.Bu 8,5 saatin 1 saati sizin çay ve yemek molanızdır.Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsa da bu çalışmaların karşılığını denkleştirme,yani erken çıkış veya geç giriş saati olarak alırsınız.Bu arada haftada 1 günde haftalık izin hakkınızın olduğunu ekleyelim.

2021 YILI BİM PART TİME ÇALIŞMA SAATLERİ

Sektörde en çok Part Time personel çalıştıran şirketlerinden biri olan BİM'de Part çalışan personeller,haftalık 29 saat çalışır.Bu 29 saat genelde 4 gün içinde tamamlanır,haftanın kalan 3 günü ise personel izinlı sayılır.

2021 YILI BİM PERSONEL VE YÖNETİCİ MAAŞLAERI

Bu yıl asgari ücretin 500 TL gibi bir rakam artması ile,maaş konusu hayli merak edilmeye başlandı.BİM her yıl genelde devletin asgari ücrete verdiği zamdan yaklaşık yüzde 5 daha fazla personeline zam veren bir firmadır.Ayrıca BİM'in sektördeki benzer rakiplerine oranla çalışanına yaklaşık yüz 3-5 arası daha fazla ücret ödediğini ekleyelim.Bu da BİM'i rakiplerine göre çalışan açısından daha tercih edilebilir yapıyor.


Unutmadan açıklayalım BİM'de çalışan bir personel aldığı maaşa prim harici tüm ödemeler dahildir.YOL PARASI,YEMEK PARASI ve ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ aşağıda verdiğimiz rakamlara dahildir.Peki dahil olmayan ne derseniz?Envanter primi aldığınız maaşa dahil değildir.Prim ayrıca hesaplanır ve her ay değişken olabilir.Tabi yeni bir personel ilk primini ancak işe başladıktan 3 ay sonra alabilir.Gelelim Beklediğiniz rakamlara...

BİM 2021 YILI ÇALIŞAN MAAŞLARI

-Mağaza Sorumlusu ~ 5850-6.400 TL
-Mağaza Sorumlusu Yard. ~ 4.250-4.750 TL
-Personel 3.350-3.500 TL
-Depo Çalışanı3.400-3.600 TL
-Part Time Personel ~ 2.200-2.300 TL

Kısaca özetlemek gerekirse BİM'in personeline sağladığı imkanlar YOL PARASI - YEMEK PARASI - SGK - MAAŞ ve ENVANTER PRİMİ şeklindedir.

BİM İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bu konuda size aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak,nasıl başvuru yapmanız gerektiğini okuyabilirsiniz.


BİM İŞ BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE BELLİ OLUR?

Hemen belirtelim başvurulara yaklaşık 03-25 gün arasında dönüş yapılıyor.Genelde bir ayı geçen ve dönüş yapılmamıl başvurulara olumsuz demek doğru olmasa da,umutlanmak yersiz olabiliyor.

BİM'E İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞLAMAK NASILDIR?

İŞKUR günümüzde neredeyse her perakendeciye personel ihtiyacına göre yönlendirme yapmaktadır.Fakat şirketler aldıkları destekten ötürü ilk 3 ay personellerin maaş ödemesini İŞKUR yapmaktadır.Yani BİM'e yeni ve İŞKUR üzerinden başlayan bir kişi ilk 3 ay PRİM,YOL PARASI ve YEMEK PARASI alamaz.Ancak 3. ayından sonra bu hakları almaya başlar.

İŞKUR üzerinden BİM'e başlayanlar ilk 3 ay maaşlarını BİM'in anlaşmış olduğu bankadan değil.Halk ve Ziraat bankasından her ayın 10-15'i arası kimlik cüzdanları ile alabilirler.

BİM'İN SAHİBİ KİM?

BİM İlk kurulduğundan beri çok ortaklı bir yapıya sahiptir.İlk dönemde hissedarları az olsa da,ilerleyen dönemlerde ortakları ve payları değişmiştir.Lakin en büyük hissedar MUSTAFA LATİF TOPBAŞ'dır.Bunun dışında BİM'de Yıldız Holding'inde önemli derecede hissesi vardır.

Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir soru varsa "YORUMLAR" kısmında sorabilirsiniz.Genelde 24 saat içinde tüm sorular cevaplandırılmaktadır.

18 yorum :

 1. Magaza sorumlusunda sonra bölge sorumlusumu gelir Bölge sorumlusu nasıl olunur olma şartı nasıl bölge sorumlusu egitim düzeyi nedir. Maaşları ne kadardır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Uzun yıl çalışanlardan ve genelde tahsili lisans olanlardan tercih edilir.Maaşları 7-10 bin TL rakamlardadır.

   Sil
 2. Hayırlı akşamlar mağaza sorumlusu personellikten olunurmu? olunursa bir süre verebilirmisiniz? iyi günler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,evet olunur.İlk önce Mağaza Sorumlusu Yardımcısı daha sonra Mağaza Sorumlusu Olmak mümkün,lakin yaklaşık 2-4 yıl arası bir süreç şeklinde işliyor sistem.

   Sil
 3. Merhaba ben bime başvurdum bölge sorumlusuyla mülakat yaptım .insan kaynaklarindan arayıp başvurunuz olumlu oldu dedi 3 aya kadarda olabilir dedi benim sorum şu üst sınır var mı?Yani en fazla ne kadar bekletirler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,genelde en geç 45 gün içinde ararlar.Daha uzun sürede dönüş yapma ihtimalleri de var,lakin 3 ay sürmez.

   Sil
 4. Yeni başlayan mağaza sorumlusu ne kadar alıyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her şey dahil hemen hemen 6000 TL'ye yakın bir rakam alır.

   Sil
 5. Magaza sorumlusundan sonra neye yükselirsin ve ne olursun daha üst mevki varmı yükselme

  YanıtlayınSil
 6. Bimde personel Agi ve cocuk parası içinde ne kadar gecer para

  YanıtlayınSil
 7. Beki buna envanter pprim dailmi ve envanter primi agi cocuk parası ne kadar gecer toplam maaş

  YanıtlayınSil
 8. Bölge sorumlusu egitim düzeyi nedir görevi nedir ne iş yapar kaç yılda olunur bölge sorumlusu lise mezunların bölge sorumlusu olma imkanı varmı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Genelde üniversite mezunu oluyor.10 yılı tamamlamış kişilerden seçiliyor.Tabii lise mezunu olanlarda vardır.

   Sil
 9. Genel müdür ne kadar aliyordur ortalama

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Net rakam vermek zor hatta ortalama vermek bile zor lakin 20 bin üzeridir.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda