10.01.2021

File Market 2021 Çalışma Şartları/Maaşları


File Market 202 yılında şube açma konusunda temkinli davransa da,2021 yılı itibari ile istikrarlı bir şekilde açılış yapacaklarını beyan etmişlerdi.File Market'in arkasında sektörün başrol oyuncusu BİM bulunuyor.Tabi bu da File Marketi hem mali olarak,hemde yönetim bandında oldukça üst bir noktaya taşıyor.

Her yıl olduğu gibi 2021 yılı içinde sizlerin en çok merak ettiği,File Market çalışma şartlarını ve maaş bilgilerini ele alacağız.File Market'in kurumsal yapısından ötürü sektörde rakiplerine nazaran,personeş açısından daha tercih edilebilir olduğunu ekleyelim ve merak ettiğiniz konulara dönelim.İşte 2021 yılı File Market Çalışma Şartları ve Maaşları.

FİLE MARKET 2021 YILI ÇALIŞMA ŞARTLARI

File Market'de 2021 yılı itibari ile çalışma şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.Zira firma her konuda çalışma kanunun emrettiği şekilde personel istihdam etmektedir.Lakin biz yine de bilmeyenler için kısaca şartları buraya ekleyelim.

Firmada günlük çalışma saati 8,5 saat olarak tanımlanmıştır.Bu 8,5 saatin 1 saati sizin çay ve yemek molanızdır.Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsa da bu çalışmaların karşılığını denkleştirme,yani erken çıkış veya geç giriş saati olarak alırsınız.Bu arada haftada 1 günde haftalık izin hakkınızın olduğunu ekleyelim.

Tabi yıllık izin hakkınızı unutmamalı.Şayet sabreder bir yılınızı doldurursanız File'de 14 gün yıllık izin ve iki haftada haftalık izin yani 14+2 gün şeklinde yıllık izin hakkınızın olacağını belirtelim.Hemen belirtelim ki şirkette yılınız arttığı durumda yıllık izninizde artar.5. ve 10. yılınızı doldurmanız durumunda yıllık izin sayınız yükselecektir.

FİLE MARKET 2021 PERSONEL/YÖNETİCİ MAAŞLARI

Sektörde var olan rakiplere göre File'nin kısmen biraz daha iyi maaşlar ile personel çalıştırdığını söylemek mümkün.Lakin bu kısmi durum aynı zaman da personel alımında seçici olmalarına neden olabiliyor.Şimdi size YOL-YEMEK dahil olmak üzere hemen hemen,eline geçecek maaş tutarlarının bilgisini vereceğiz


File Market Personel Ücretler:

Reyon Personeli: 2850 - 2950 TL
Kasiyer: 2900-3000 TL
Kasap,Manav,Şarküteri: 3300 - 3500 TL
Mağaza Yöneticileri: 4500 - 5250 TL
Part Time Personel: 2000 - 2200 TL

File de aynı zaman da PRİM hakkınız da bulunmaktadır.Mağaza geneline her ay verilen hedef ciroların aşılması durumunda,mağazada çalışan her personel neredeyse maaşının yüzde 10'u kadar prim ödemesi hak kazanır.

Özetlemek gerekirse MAAŞ - YOL - YEMEK - PRİM şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

FİLE MARKET KİMİN?

File market,ülkemizde indirim perakendeciliğinin öncü firması olan BİM'e ait bir şirkettir.Lakin yapı ve genel merkez itibari ile Fle Bim'den tamamen bağımsız büyümektedir.Hatta File'nin HARRAS adına kendine münhasır bir markası dahi vardır.

FİLE MARKET MAAŞ GÜNLERİ

File Market'de maaşlar her ayın 1'inde koşulsuz bir şekilde banka hesabına yatmaktadır.Yukarda bahsi geçen YOL ve YEMEK ücretleri de aynı gün hesaba geçmektedir.

FİLE MARKET İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

File Market'e 3 şekilde başvuru yapabilirsiniz.Mağazadan,resmi web sayfasından ve kariyer sitelerinden firmaya resmi olarak iş başvurusu yapmanız mümkün.Yapılan başvurulara ortalama 3-25 gün içinde dönüş yapılıyor.

2 yorum :

  1. File büyük bir firma ancak tuvalet ve mağaza temizliğini özel işçi olmadığı için personel yapıyormuş temizlik olmayan firmaları önerebilirmisiniz

    YanıtlayınSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda