Güncel

Avm - Etkİnlİk

Perakende Sözlüğü

Kİm Kİmdİr

8.12.2015

File Market Çalışma Şartları


Bim farklı bir satış kolu olan File Market hızlı ve emin adımlar ile büyümeye devam ediyor.Şu an için yeni sayılabilecek bir süreçte ilerleyen File markette çalışmak için,en uygun zaman diyebiliriz.Nitekim Firma'nın ilk mağazaların da çalışmaya başlayıp,sabretmeniz durumun da kariyer yapmanız işten bile değil.Zira Bim de şu an için Mağaza ve Bölge Sorumluları tamamen,kendi içlerin de yetişmiş personellerdir.
FİLE MARKET ÇALIŞMA ŞARTLARI

Her firma da olduğu gibi File Markette de,hafta bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumun da yıllık izin hakkınız bulunmaktadır.Günlük çalışma süreniz ise 8 saattir.Yemek ve çay molalarınız bu saate dahildir.Haftalık izinler genel de hafta sonu kullandırılmaz,cumartesi ve pazar günleri iş yoğunlundan ötürü bir çok market böyle uygulamalar yapmaktadır.

Firma da mesai ödemesi altın da herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.Zira mesai yapacak bir durum da olmayacağını belirtelim,çünkü fazla çalışmanız söz konusu olmaz.Lakin resmi bayramlar da çalışmanız durumun da maaşınıza ek,günlük ücretiniz üzerinden bir ödeme yapılır.

FİLE MARKET MAAŞLARI

Diğer perakendeciler de olduğu gibi,File Marketlerde de Kasiyer,Orta Reyon,Temizlik vb. pozisyon da çalışanlar Asgari ücret almaktadır.Kasap,Şarküteri ve Manav olarak çalışanların maaşı asgari ücretten yaklaşık %40 daha fazladır.Mağaza Müdürü Ve Mağaza Müdürü Yardımcısının maaşları ise,yıl ve tecrübeye göre değişkenlik göstermektedir.Bu ücretlere Prim ve Asgari ücretin 4/1'i kadar yemek parası da verildiğini belirtelim.

Kısaca: Maaş + Ssk + Yemek Parası + Prim şeklin de bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

9 yorum :

 1. Net ücret hakkında detaylı bilgi verirmisiniz

  YanıtlaSil
 2. Bim filenin deposunda calisicam 1600 tl vermezlermi ?

  YanıtlaSil
 3. Mrb.daha önce bimde gorev almis biri file ye başvuru yapabilir mi.cunku bimde işi bırakan tekrar işe alınmıyor diye bir kural var nedense sonucda ikamet değişikliği çocuk bakımı vb gibi geçerli sebebsen isden ayrılanları başvuru yapıldığında ona gore değerlendirmeleri gerekir diye dusunuyorum bimin.peki file aliyormu bimden ayrılan personeli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. File ile Bim'in insan kaynakları ortak şekil de çalışıyor.Mantıkrn almaları gerekir,siz şansınzı deneyin.

   Sil
 4. Tavsiye etmem. Yemek yok. Temizlikci yok yol parasi yok hepsini dusunce zaten asgari ucretten bile az oluyor maasi. Yuksek tutara aldanmayin tamamen goz boyamasi.

  YanıtlaSil
 5. He bu arada 1.5 saat mola diyorlar bu sure icinde magaza disina cikmak yasak. Surekli gozunun icine bakiyorlar hadi yeter der gibi. Mudurlerin cogu elemanlarini insan yerine koymuyorlar. Magazalarda istifa eden cok fazla kisi oluyor durum boyle olunca. Cogu magazasinda huzur yok stres cok .

  YanıtlaSil
 6. migrosa ve fileye mulakata gittim.ikisi olumlu gecti.ancak yoneticilik istiyorum hizli bir sekilde basamaklari cikarak.sizce hangisini tercih etmeliyim.daha önce migrosta 7 yil calistim.yukselmek icin acik bulmak oldukça zor ve uzun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. File de veya Bim de 7 yıl emek vermiş olsaydınız,en azından mağaza sorumlusu veya bölge sorumlusu ikisinin arasında biriydiniz şu an da.Migros bu konu da çok katı kuralları olan bir firma,şayet ben ikisinin arasın da kalmış olsaydım,kesinlikle kariyer için File'yi seçerdim.Mağaza Müdürü Yardımcısı olarak müracat etmenisi tavsiye ederim.

   Sil

 
Her Hakkı Saklıdır © 2014 - 2017 Perakende Kulis