11.04.2014

Akyurt Market Çalışma Şartları/MaaşlarıAkyurt Market,Ankara ilimizde hızla büyüyen yerel perakende zincirlerinden biridir.Firma hesaplı ve kaliteli ürünü son tüketiciye ulaştırmayı hedeflerken,aynı zamanda ülke istihdamına da olumlu manada katkı sağlamaktadır.

AKYURT MARKET ÇALIŞMA ŞARTLARI

Akyurt Market'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalışır.Vardiyalar sabahçı ve akşamcı şeklinde olur.Vardiya düzenini ve haftalık izin düzeninden birim şefiniz sorumludur.

AKYURT MARKET PERSONEL MAAŞLARI

Bir çok yerel perakendecide olduğu gibi Akyurt Markette de personel maaşları farklılık gösteriyor.Yerel perakendeciler personel konusunda biraz daha vefalı ve tutucudur diyebiliriz.Zira şirkette uzun yıllardır görev yapan,tezgahtarlar bu konuda biraz şanslıdır diyebiliriz.

Firmada tezgahtarlar yani Kasap-Şarküteri ve Manav haricinde kalan çalışanlar Kasiyer,Reyon Personeli vb... Asgari Ücret ile istihdam edilmektedir.Tezgahtar maaşları ise çalıştığı yıl ve iş tecrübesine göre Asgari Ücretin bazı durumlarda %40 üzerine çıkabilmektedir.

Tabi sadece maaş ile sınırlı değil ödemeler.Firma personel yemeğini  karşılıyor ve Prim sistemi ile satışa göre ödül veriyor.Her ay mağazalara hedef cirolar verilir bu hedef ciroların aşılması durumunda,her personel maaşına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Kısaca özetlemek gerekirse Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Mağaza yöneticilerinin çalışma saati ve maaşları personelden farklıdır.

9 yorum :

 1. 3 ayda bir verilen çekler kaldırıldı. Kasiyer veya orta reyon olarak başlarsanız iki işide yapmanız gerekiyor.

  YanıtlaSil
 2. Diğer firmalara bakarak çalışma saatleri belirgindir. Günlük 9 saat çalışırsın. Sadece çok olağan dışı durumlarda full çalışırsın ( genellikle arabayla gidip gelen personelseniz veya kasiyerseniz). Servisi olduğu için mesain bittiği zaman evine gönderirler. 2014 yılında orta reyonların asgari ücretten 50-60 lira fazla kasiyerlerin asgari ücret maaşı vardı. Yükselme imkanınız var ama yönetici adayı olduğunuzda aldığınız maaş çok az artar evrak işleriniz ağırlaşır. Müdürünüzde sorumsuz biriyse tüm işleri size yıkılır. Eğer işsizseniz orta reyon olarak başlayım 6 ay 1 sene idare ederim diyorsanız temiz iştir. İşinizi yaptığınız sürece karışan olmaz ( bir kaç mağazadaki cins müdürler hariç ).

  YanıtlaSil
 3. Akyurt mağazasına basvurdum internetten de başvuru yaptım iş tecrubem var ama 1 ay geçti aramadilar ne zaman ararlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de mağazadan başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 4. Mağaza yöneticisi Vardiyası ne şekilde belirlenmiş bilgi verirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabahçı ve akşamcı olarak her hafta değişir fakat yöneticilerin çalışma saati biraz fazladır.Bazen günlük 12 saat çalışmanız gerekebiliyor.

   Sil
 5. İnternetten başvuru yaptım bir ayı geçti aramadılar neden ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mağazadan veya Genel Merkezden başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

   Sil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda