Güncel

3.05.2016

Strip Mall Türkiye'ye Ankara'dan GiriyorSayıları 400’e yaklaşan alışveriş merkezlerinin kurgusu gitgide birbirine benzerken, bu durum hem ziyaretçiler hem de yatırımcılar için yeni konseptler oluşturmaya itiyor. Dünya trendlerini yakından takip etmeye gayret gösteren yatırımcı firmalar da yeni konseptleri Türkiye’yle buluşturarak, alışveriş algısını bir adım öne taşımak istiyor.

Yaklaşık yarım asırdan bu yana Ankara başta olmak üzere çok sayıda kentte başarılı projeler üreten Bezci ailesi de, bu doğrultuda Türkiye’yi ‘Strip Mall’ kültürüyle tanıştırmak için ilk adımları attı.

Ankara’nın 3’üncü alışveriş merkezi olarak 20 yıl gibi bir süre hizmet veren Galleria AVM’yi yenileme çalışmalarına başladıklarını kaydeden Bezci ailesinin temsilcisi Efe Bezci, yenilenen Galleria’nın Türkiye’nin ilk “Strip Mall”u olacağını vurguladı.

Bezci, “Yurt dışında oldukça yaygın olan “Strip Mall” kültürünü özetle, belirli bir çizgide sıralanmış açık hava alışveriş olanağı sunan alışveriş merkezi olarak açıklayabiliriz. Elbette ülkemizde açık hava alışveriş merkezleri yok değil. Ancak ‘Strip Mall’un en önemli farkı, cadde mağazacılığı kültürünü alışveriş merkezi rahatlığıyla buluşturuyor olması. Şu anda dünya bu trendi benimsemeye başladı” dedi.

Yeniden yapılma süreci devam eden Galleria AVM’yi de “Strip Mall” kurgusuyla yeniden inşa ettiklerinin altını çizen Bezci, şunları söyledi:
“Bezci ailesinin 3’üncü kuşak temsilcileri olarak ben ve Cem Bezci tarafından projesi yürütülen Galleria AVM’nin Ankara için önemi çok büyük. Kentin cazibe merkezlerinden Ümitköy’ün bu değerine ulaşmasında büyük katkısı olan, Başkent’in 3’üncü AVM’si Galleria’nın trendlere uygun olabilmesi için girdiğimiz yenileme sürecinde farklı bir yol izlemek istedik. Bu noktada da ‘Strip Mall’ kurgusunu ülkemize uyarlama fikri doğdu. 2018 yılının ilk aylarında tamamlanarak hizmete girmesini hedeflediğimiz Galleria AVM-Ofis projemiz ile Türkiye ‘Strip Mall’ kültürüyle Ankara’dan tanışacak. Bölgenin ilk ofis-AVM projesi olarak öne çıkacak Galleria’da 70 mağaza ve 40 ofise yer vermeyi planlıyoruz.”

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda