24.06.2016

Karadeniz'in EN büyük Avm'si Ordu'da OlacakOrdu’da Karadeniz’in en büyük AVM’si yapılacak. AVM, 60 dönümlük alana sahip Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının olduğu yere inşa edilecek. Mülkiyeti Büyükşehir’e ait olacak AVM Projesi’nden ciddi kâr elde edilmesi hedeflenirken, proje 50 milyon avroya mal olacak. Proje içerisinde bin 300 araçlık da otopark bulunacak. AVM projesinin 2018 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.
İftar yemeğinde Ordu ve Giresun’daki yerel perakendecilerle bir araya gelen Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kalafat, yapılacak olan AVM projesini değerlendirerek, proje kapsamında Ordulu esnafların da düşünülmesi gerektiğini söyledi. Ordu’ya yapılacak olan AVM projesinin herkesi etkileyeceğini belirten Osman Kalafat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a seslenerek, AVM içerisine kurulacak olan market bölümünün ihale usulü ile Ordulu yerel perakendecilere verilmesini istedi.

AVM kurulursa zararımız artacak
Osman Kalafat, son yıllarda Ordu’da artan marketler zincirine değinerek: “Ulusal market zincirleri artık bakkal gibi her mahalleye girdi. Bu marketler zamanında sınırlandırılmadı ve zararını marketler çekti. Yıllardır yerel perakendeciler olarak hep zarara uğradık. Şimdi şehir içerisine kurulacak olan AVM ile de zararımızın artacağını tahmin ediyoruz. Proje kapsamında Ordulu esnafla düşülmeli. Bu şehir dışarıdan gelecek bir market zincirini daha kaldırmaz. Bu nedenle biz PERDER olarak AVM’nin Ordulu yerel perakendecilere verilmesinden yanayız. Bunun yanında sadece yerel perakendeciler değil üreticilerin de AVM içerisinde yer alması Ordu ekonomisi için büyük önem taşımaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyoruz.” dedi.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda