3.11.2017

A101 ve Bim Ucuz Kıyma ve Kuşbaşı Satışına BaşladıHayli bir araştırma ve alt yapı çalışmasından sonra,kırmızı et 3 yıl önce satılan satış fiyatlarına döndü.

Yaklaşık iki hafta önce bir basın toplantısında Bakan Fakıbaba "Bana bir hafta süre verin,kırmızı etin fiyatını %40 düşüreceğim demişti.Aradan neredeyse iki hafta geçmiş ve ümitler tükenirken,Türkiye genelinde toplamda 12 bine yakın şubesi olan iki indirim marketi A101 ve Bim,devlet ile anlaşma yaparak piyasa fiyatının altında bir rakama,kıyma ve kuşbaşı satışı yapmaya başladı.

Kıyma ve Kuşbaşı 500 Gramlık Paketlerde Satılacak

Bizzat Et ve Süt Kurumu tarafından paketlenen ve ESK bandrollü 500'er Gramlık paketlerde,sok tüketici için paketlenen kırmızı etler,tamamen %100 dana etinden üretiliyor.Her gıda ürününde olduğu gibi bu paketlerde de,halkın görebileceği şekilde Son Tüketim Tarihi ve dahası ürünü hakkında bilgiler yer alıyor.


Kıyma 29 Kuşbası 31 Lira

Türkiye'nin neredeyse her ilinde 40 TL'nin üzerinden olan Kıyma ve Kuşbaşı fiyatları,bu uygulama ile neredeyse %40 daha ucuz satılacak.Bu sayede herkesin kırmızı eti sofralarında bulundurma imkanı olacak.

Ucuz Et Satan Sadece İki Market Var

Hükümet tarafından yapılan teklif alma süresi boyunca,perakende sektöründe lider bir çok firma öneri ve tekliflerini sunmuş olsa da,maliyet ve satış konusunda bir çoğu istenilen şartları sağlayamadı.Nitekim istenilen şartları şu an için sağlayabilen iki indirim marketi ipi göğüsledi.A101 ve Bim,indirim marketçiliğinin iki devi toplamda 12 bini şubelerinin tamamında 01.11.2017 tarihi ile ucuz kırmızı et satışı yapmaya başladı.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda