Güncel

20.11.2017

Makro Market İçin Kritik Karar!Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden olan Makro Market hakkında mahkemeden flaş bir karar çıktı. Çıkan karar ile binlerce kişinin işi tehlikeye girdi.

Türkiye genelinde bulunan 253 mağazası ve 6 bin 500 çalışanı ile on binlerce müşteriye hizmet sunan Makro Market ile ilgili mahkeme çok önemli bir karar verdi.

Mahkeme, geçtiğimiz haftalarda aldığı kararına göre şirket için tedbir kararı vermişti. Bu kararla şirket hacizlere karşı koruma altına alınmış oldu. Ancak, alacaklılar bu karara itiraz etti ve uygulanan bu tedbirin kaldırılmasını istedi. Şirket avukatı ise 'Tedbir kararı kalkarsa firma ortadan kalkar' şeklinde bu itirazı kabul etmedi. Mahkeme tarafları dinledi ve kararını verdi. Mahkeme, iki hafta önce verdiği tedbir kararını kaldırdı. Böylece şirket, hacizlere karşı korumasız konuma düştü.

Kısa süre önce kararını açıklayan mahkeme, şirket için verdiği tedbir kararını kaldırdığını duyurdu.

Mahkemenin, tedbir kararını kaldırması ile birlikte 6 bin 500 kişinin çalıştığı Makro Market, hacizlere karşı korumasız konuma düştü.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre 800 milyon lirayı aşkın borcu bulunan şirkete yönelik hacizlerin, zor durumda olan şirketi daha da güç duruma düşürmesinden endişe ediliyor.

Yorum Gönder

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda