Güncel

17.01.2018

2018'in İlk İflası Meşhur PeynirciSektörde yerel ve ulusal bir çok perakendecinin mali zorluklar geçirdiği aşikar.Yaklaşık 3 yıldır mali sıkıntılar ile boğuşan Ankara merkezli yerel perakende zinciri Meşhur Peynirci,daha fazla direnemedi.

Ankara merkezli yerel perakende zincirlerinden biri olan Meşhur Peynirci,sessiz sedasız bir şekilde iflasını verdi.Firma yaklaşık 3 yıldır finansal sıkıntılar ile boğuşuyordu,geçtiğimiz yıl iflas erteleme talebinde bulunan şirketin talebi mahkeme tarafından geri çevrilmişti.Bu olumsuzluk ile şirket hacze karşı korumasız kaldı ve nakit sıkıntısı her geçen gün artmaya başladı.


Bazı Mağazalarda Tabela Değişti

Firma Ankara da hizmet veren süpermarket konseptinde tüm şubelerini kapatmasına karşın,küçük mandıra tarzında şubelerinin ise tabelasını değiştirdi.Küçük ölçekli şubeler "Balıkesir Birlik" olarak hizmet vermeye devam ediyor.

İşçiler Mağdur

Sektörde yaşanan iflas olaylarının hepsinde olduğu gibi,yine bu iflasta da personel mağduriyeti yaşanıyor.Kapanan şubelerde çalışan işçiler Maaş ve Tazminatlarını alamadan işsiz kaldıklarından dolayı şikayet ediyor.

Bu gelişmeler yaşanırken şirket sahibi ve yetkili birisinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

7 yorum :

 1. Ankara merkezli beğendik makro meşhur peynirci zor günler geçiriyordu biri iflas etti diğer iki şirketten bi haber var mı durumları ne zaman belli olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki firmadan da borçlarını yapılandırdığı ve ödemelerini az da olsa yavaş yavaş yapmaya başladığı haberini alıyoruz.

   Sil
 2. BİR MARKET NEDEN İFLAS EDER ANLAMIYORUN YA KÖTÜ YÖNETİM YADA PARAYI BAŞKA YERLERE AKTARMA

  YanıtlaSil
 3. Makro market son durum nedir açıklayıcı bı bilgi yokmu konkordato ne zaman bitiyor

  YanıtlaSil
 4. Makro son günlerini mi yaşıyor kime satacaklar bu kadar eleman ne olacak bu gidişat nereye kadar önünü gören varmı

  YanıtlaSil
 5. Bir market zinciri neden iflas eder: 1) elemanından müdürüne, satın almasından depocusuna, şoföründen tezgahtarlarına kadar hırsız ise, giderleri gelirinden yüksek ise, tedarikçilerden alınan ürün stokuda düzgün tutulmuyorsa,

  YanıtlaSil
 6. İşten çıkartılan yada mahkeme kararı ile tazminatları ni kazananların alacaklarını odememek için sirket nakit i bilinci olarak Balıkesir'de açılan fabrikaya aktarıldi. Kalan mal varlığıni da kardeşine satış yaptı. Mal kaçırmadan başka birşey değil. Bende magdurlardanim. Herşeyi kilidini uyduruyorlar.

  YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda