1.01.2018

Başdaş Market çalışma Şartları/MaaşlarıPerakende Sektörüne ilk adımını 1995 yılında 35 m2 bir bakkal dükkanı ile atan Başdaş Market, bulunduğu bölgede müşterileriyle bütünleşerek, kaliteli hizmet, kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile 1999 yılında şubeleşmeye başlamıştır. BAŞDAŞ Marketler Zinciri olarak perakende sektörü içerisinde kendisine kalıcı bir yer edinerek her alanda büyümeye emin adımlarla devam etmiştir.

BAŞDAŞMARKET ÇALIŞMA ŞARTLARI

Oruç Market'de günlük çalışma saati yasaların belirlediği şekilde 7,5 saattir.Çay ve yemek molanız bu saatlere dahil değildir.Molalarınız ile beraber mağazalarda geçireceğiniz,toplam süre 8,5 saati bulur.Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurmanız durumunda,14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkınız bulunmaktadır.

Personel her hafta değişen vardiyalar ile çalışır.Vardiyalar sabahçı ve akşamcı şeklinde olur.Vardiya düzenini ve haftalık izin düzeninden birim şefiniz sorumludur.

BAŞDAŞ MARKET PERSONEL MAAŞLARI

Bir çok yerel perakendecide olduğu gibi Başdaş Markette de personel maaşları farklılık gösteriyor.Yerel perakendeciler personel konusunda biraz daha vefalı ve tutucudur diyebiliriz.Zira şirkette uzun yıllardır görev yapan,tezgahtarlar bu konuda biraz şanslıdır diyebiliriz.

Firmada tezgahtarlar yani Kasap-Şarküteri ve Manav haricinde kalan çalışanlar Kasiyer,Reyon Personeli vb... Asgari Ücret ile istihdam edilmektedir.Tezgahtar maaşları ise çalıştığı yıl ve iş tecrübesine göre Asgari Ücretin bazı durumlarda %80 üzerine çıkabilmektedir.

Tabi sadece maaş ile sınırlı değil ödemeler.Firma personel yemeğini  karşılıyor ve Prim sistemi ile satışa göre ödül veriyor.Her ay mağazalara hedef cirolar verilir bu hedef ciroların aşılması durumunda,her personel maaşına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Kısaca özetlemek gerekirse Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.Mağaza yöneticilerinin çalışma saati ve maaşları personelden farklıdır.

2 yorum :

  1. Lanet bi yer hicbi zaman vadedilen saatte cikamazsınız molaları eksik kullanırsınız bazen magaza yogun oldugu zaman arayıp ise erken gelmeniz istenilir hic girmeyin

    YanıtlaSil
  2. Bedavadan fuul diye bir kavram var ayrıca yılbaşı itibari ile yaptıkları yalan maaş sistemi var alman gereken maaşı ve ayrıca devletin verdiği yasal olan maddi haklarınızı gasp ediyor o yetmezmiş gibi sürekli personelle oynuyorlar en başta bölge müdürü diye biri ayhan isminde 1 saatlik yemek molan 45 dk ile sınırlı yarım saatlik çay molası 15 dk ile sınırlı tuhaf kanun dışı uygulamalar var çok fazlasıyla iskurdan personel alıyor 3 ay bitince çoğunu çıkarıyor tekrar alıyor iskurdan neden insanlarla dalga geçiyor sorunlar bitmez başdaş ta kırmızı et ne olduğu belli değil manav ürünleri aynı peyniri aynı

    YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda