Güncel

11.02.2018

CarrefourSa 2018 Çalışma Şartları/MaaşlarıSabancı grubunun perakende operasyonu olan CarrefourSa,devasa bir süpermarket zinciridir.Özellikle 2015-2017 arasında satın alma hamleleri ile,en yakın rakiplerinin mağaza sayılarına ulaşan firma,perakende sektöründe sürekli ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

CarrefourSa Çalışma Şartları

Firmada neredeyse her şey yasalara uygun olarak yapılmaktadır.Günlük çalışma süresi molalar dahil 8,5 saattir.Hafta 1 gün izin ve yılınızı doldurmanız halinde 14+2 gün şeklinde haftalık izin hakkınız bulunmaktadır.

CarrefourSa'da personel her hafta değişen vardiyalar ile istihdam edilir.Vardiya düzeni birim şefleri tarafından yazılır,mağaza müdürü tarafından kontrol edilir.Firmada zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olabilir.Bu çalışmalar için mesai ödemesi yapılır.

CarrefourSa Maaşları

Maaş konusuna geçmeden önce hemen belirtelim ki,firmada çalışan işçiler sendikal haklara sahiptir.Yani CarrefourSa çalışanları sendikalıdır.

Kasiyer,Reyon-Resepsiyon Personeli,Temizlikç, vb. birimlerde çalışan işçiler Asgari Ücret almaktadır.Bunların dışında kalan Kasap,Manav ve Şarküteri maaşları Asgari Ücretin %10-30 arası üzerinde olabilmektedir.Tabi maaş konusu yazdıklarımız ile sınırlı değil.

CarrefourSa'da çalışan işçiler ilk yıl,her üç ayda bir maaşlarının çeyreğini,ikinci yıl yarısını,üçüncü yıl ise maaşı kadar almaya hak kazanır.Yani özetlemek gerekirse üç yılını dolduran bir personel,iki ay tek-üçüncü ay ise çift maaş alır.

Tabi bunlarla sınırlı değil.Ayrıca işçiye verilen sendikal hakları var.Nedir diye sorarsanız hemen sıralayalım:

Yol Parası (2018 Yılı için 225 TL)
Yemek Ücreti (Yemekhanesi olmayan mağazalarda verilir)
Yakacak Yardımı (Kışın başında verilir)
Okul Yardımı (Çocuğu olanlara verilir)
Ölüm Yardımı (Birinci derece ölümlerde verilir)
Gıda Çeki (Her ay verilir yıla göre değişir)

Yukarıda verdiğimiz haklardan faydalanmak için,üçüncü ayınızı doldurduğunuz tarihten itibaren,sendikaya kaydınızı yapmış olmanız gerekiyor.

Ayrıca firmada Prim sistemi uygulanmaktadır.Mağaza geneline verilen hedef ciroları aşılması durumunda,maaşınızın Dörtte Biri kadar bir miktar ücret alabiliyorsunuz.Firma şehir dışında olan ve geç kapanan mağazaları için servis imkanı sağlayabiliyor.

Not: Yöneticilerin çalışma şartları ve maaşları farklıdır.

3 yorum :

  1. Gıda teknikerligi alaninda hangi siteden basvuru yapabilirim

    YanıtlaSil
  2. kariyer.net ve şirket genel merkezinden başvuru yapabilirsiniz.

    YanıtlaSil
  3. 1 hafta öncesinde gida teknikerligi uzerinden is basvurusu yapmistim henuz olumlu olumsuz cevap gelmedi.ne zaman cevap gelebilir

    YanıtlaSil

Her Hakkı Saklıdır © 2014-2018 - Şartlar - İletişim - Hakkımızda